продължи своя поход към първа титла от Големия шлем в сряда, захранвайки с

даниил

полуфинали с клинична победа 7-6 (6), 6-3, 7-6 (5) над приятел от детството

Първото руско дуо на четвъртфиналите на Големия шлем след Игор Андреев и Николай Давиденко на "Ролан Гарос" през 2007 г., Медведев не показа страх по време на безмилостен показ, който го изпрати до последните четири, без да загуби сет.

Никой играч в Open Era не е спечелил титлата на US Open за мъже, без да е изпуснал сет.

С липсата на Роджър Федерер и Рафа Надал, а най-добрият носител Новак Джокович бе дисквалифициран за удряне на съдия с топка, Медведев показа защо сега е фаворитът на букмейкърите за победа в

Третият носител никога не даде шанс за пробив на Рубльов през целия мач, докато удари 16 аса.

„Чувствах, че мога да си навлека неприятности, така че бях много доволен от победата“, каза Медведев, който призова треньора да работи на рамото му по време на мача. "Една точка реши два сета, така че беше труден мач."

Медведев, който загуби епична петосетка от Надал в миналогодишния финал, очаква победителя между втория поставен австриец Доминик Тийм и австралиеца Алекс де Минаур.

След като се състезаваха помежду си, тъй като бяха малки деца, практическите партньори знаеха точно какво да очакват и шлифовъчният 63-минутен отворен комплект не предложи изненади или почивки.

Рубльов, който никога не е предприемал атака на Медведев в три срещи в кариерата, изглеждаше готов да сложи край на това бягане, когато той излезе с 6-3 нагоре в тайбрека, но 10-ият носител не успя да приключи сделката, тъй като Медведев помита пет поредни точки.

„Има повече шанс да загубите сет с 5-1, отколкото да го спечелите“, каза Медведев. "Обикновено той е много агресивен, но днес се опитваше да вкара топката в корта повече, така че аз се опитах да бъда по-агресивен и наистина се придържах към него дори в третия сет тайбрек и ми се получи."

Колапсът разгневи летливия Рубльов, който му смачка ракетата, хвърли кърпи и изкрещя треньора си, а 22-годишният никога не се възстанови.

Медведев поддържаше натиск през втория, регистрирайки единственото прекъсване на мача в носа отпред 4-2 по пътя към командно предимство 2-0.

Рубльов продължи да се бие, но Медведев не му даде никакви отвори и затвори мача 7-5 в тайбрек.