Канада не само претърпя най-лошата си загуба в историята на IIHF World Juniors в събота - поражение от 6: 0 от руснаците - но отборът може да загуби и най-добрия си играч.

Амир Мифтахов

Тъй като отборът вече изостава с 3: 0 през втория период, прогнозираният за 2020 г. избор на Алексис Лафрениер е първият слезе с очевидна контузия на крака. Той се приближи до мрежата на силовата игра и докато подрязваше подложката на руския мрежов майстор Амир Мифтахов с десния си кънкер, той изглеждаше, че дърпа коляното с лявото, което кара коляното му да се закопчава. 18-годишният играч напусна играта, без да натоварва крака и не се върна.

Малко след напускането на Лафрениер, Русия постави играта извън обсега на Никита Александров (Сейнт Луис Блус) направи 4-0; целта преследва мрежовъда Нико Доус които бяха допуснали три гола на 17 удара през първия период.

От шайби руснаците доминираха в играта, тъй като успяха да получат достъп не само до канадската зона, но и до предната част на мрежата с лекота. Докато отзад е 20/20, поставянето на първа цел на сцената след по-малко от две минути в играта от Александър Хованов (Minnesota Wild), всъщност беше в офсайд при повторни повторения на TSN. Старши треньорът на Канада Дейл Хънтър не оспори повикването и то устоя.

Павел Дорофеев (Vegas Golden Knights), Никита Ртишев, Григори Денисенко (Флорида Пантери) и Кейп Бретон (QMJHL) Йегор Соколов останалите цели за Русия.

Загубата бе най-лошото досега поражение при световните юноши за Канада, която преди това беше загубила три мача с пет гола през 1992 г. (два пъти) и 1989 г. През 1997 г. отборът загуби от Швеция с 4: 0. Спирането бележи петия път, когато Канада е изключена в историята на турнирите.

Петима играчи, включително Лафрениер, търсеха малко изкупление в този мач. Миналата година Канада загуби последната си игра от предварителния кръг от Русия в навечерието на Нова година; това поражение с 2: 1 изведе канадците до номер 2 в групата, което доведе до сърцераздирателна загуба в продълженията на четвъртфиналите от финландците.

Канадците влязоха в играта, след като победиха съперника си от юг, САЩ, в четвъртък в началната игра на Световните юноши младша възраст 2020. Всеки отбор от група Б - който, подобаващо, получи прякора „Групата на смъртта“ - сега има една победа и една загуба в турнира. Сега всяка игра е от най-голямо значение, за да се осигури прогресиране до кръговете за медали. Канада ще има почивен неделен ден, преди да се изправи срещу Германия, която победи Чехия с 4: 3 по-рано в събота, в понеделник от 21:00 ET.

Sporting News имаше всички действия, тъй като двата отбора се бориха в Игра 2 на турнира.

Резултати Канада срещу Русия, акценти от Световните юноши 2020

(Всички времена са източни)

Краен резултат: Русия 6, Канада 0

15:38 ч. - Лиъм Фуди обяви най-добрия играч на играта за Канада. Вратарят Амир Мифтахов награди руския играч на играта.

Трети период: Русия 6, Канада 0

15:25 ч. - Йегор Соколов даде две и 10, след като той кръстосва Тай Смит в главата.

15:23 ч. - Канадският нападател Тай Деландреа в беда, но не може да слезе от леда. Най-накрая слиза от един, който изглежда накуцва. Той направи изстрел отстрани на крака по-рано по време на смяната.

15:20 ч. - Късно в тази игра перспективата на Едмънтън Ойлърс и нападателят на Халифакс Рафаел Лавоа получават някои шансове.

15:07 ч. - Йегор Замула, който играе за Калгари Хитмен, прави хубав ход, докато се пързаля надолу от точката и е спрян не веднъж, а два пъти от Джоел Хофер.

15:07 ч. - Актуализация за Алексис Лафрениер.

Не че имаше много съмнения, но потвърждение, че контузията за Лафрениер е лявото му коляно. Той все още се подлага на тестове за определяне на тежестта на нараняването.