Имаме още екшън от втория кръг на Откритото първенство на Австралия в четвъртък, като се провеждат останалите мачове в дамския сингъл. Нашият тенис колумнист Дан Уестън разглежда стойността.

австралия

"Това е просто цифрова игра с швейцарския играч, който има почти 15% процент на задържане на услугата на твърд корт през последните 12 месеца, докато дуото има практически идентични числа за връщане."

Мартич счупи нашите непобедени дамски сингли

Непобеденото ни бягане в турнира за жени мина снощи с леката аутсайдера Петра Мартич, загубила от Джулия Гьоргес, въпреки че има повече точки за пробив в мача. The повратна точка беше Мартич, след като спечели началния сет, не успя да пробие от 0-40 нагоре във втория сет, като Гьоргес се опита да сервира сета.

Настрана изненадващата загуба на Арина Сабаленка от Карла Суарес Наваро, вчера нямаше много шокове в събитието за жени, но мисля, че може да има няколко изненадващи резултати утре, с няколко фаворити, които изглеждат доста надценени от пазарите.

Колинс е уязвим срещу Путинцева

Даниел Колинс попадна във втори кръг с три сета победа над Виталия Диатченко и не мога да не се чувствам на пазара е прекалено повлиян по нейните резултати в началото на сезона. Тя със сигурност има приличен таван - доказано е от правенето на полуфиналите тук миналия сезон - но нейните годишни цифри не отразяват постоянно високо ниво изобщо.

Колинс беше аутсайдер около 2.16 6/5 марка за нейния мач срещу Юлия Путинцева в Бризбейн преди няколко седмици, но за повторение на срещата борсовият пазар я има значително по-кратък, като 1,50 1/2 любим .

Тази победа над Путинцева беше, разбира се, изключително доминираща, но четенето твърде много в изолиран мач може да бъде опасно, а Путинцева като цяло показа солидно ниво и през този сезон.

Бертенс може да се бори да доминира над Родионова

Също така мисля, че Кики Бертенс изглежда кратък на 1.10 1/10 за нейния мач с Арина Родионова. Макар да съм съгласен, че Бертенс трябва да бъде силен фаворит с доста голям диференциал на способностите, тя не би трябвало да е толкова кратка според мен и да й се даде относително невпечатляващи данни за връщане, биха могли да се борят за покриване на големи маржове на хендикапа.

Бенчич с голямо предимство на сервис над Остапенко

Въпреки това, за моя избор в четвъртък искам да разгледам Белинда Бенчич, който е 1,64 5/8 срещу Йелена Остапенко. Това е просто игра с числа, като швейцарският играч има почти 15% процент задържане на услугата на твърд корт през последните 12 месеца, докато дуото има практически идентични номера за връщане.

През този период Остапенко не е спечелил толкова повече от 50% от сервисните точки и записването на постоянни резултати ще го направи винаги бъдете борба с тези числа, плюс цифри за двойна грешка за игра, недалеч от една двойна грешка за сервисна игра. Трудно е да имаш голямо доверие в играч с тези трудности, така че Бенчич е нашата препоръка за ден четвърти.