Това беше тържество, което изглеждаше неподходящо за обстоятелствата. Иля Ковалчук ​​вдигна поглед към гредите, след което издаде дълбоко издишване, последвано от искра на ликуване.

дяволи

Той току-що беше изстрелял шайбата покрай Скот Клемменсен, удивителен знак при победата с 4: 0 в четвъртък вечерта над Флорида Пантерс в Пруденциал Център. И все пак втората му цел от поредицата изглежда имаше по-голяма тежест, отколкото просто подсилване на крайния марж.

След като издържа няколко дни въпроси относно оскъдната му продукция досега в поредицата, реакцията на Ковалчук ​​изглеждаше по-скоро като облекчение, отколкото вълнение.

„Беше хубаво“, каза Ковалчук, избирайки да се сдържа, вместо да разширява момент за саморефлексия.

Ако в този гол имаше следа от удовлетворение за Ковалчук, повече от просто тръпката от отбелязване на гол в плейофите, той нямаше да е този, който да го сподели.

Но линейните му служители не биха отрекли това.

„Да, сигурен съм, че беше“, каза Травис Заяк.

Зак Паризе се съгласи.

„Играеше добре и мисля, че чувства голяма отговорност да произвежда - много от нас го правят“, каза Парис. „И може да стане стресиращо, когато нещата не вървят по ваш начин, когато ви блокират, когато удряте. Може да ви разочарова. Сигурен съм, че за него това беше страхотно чувство. "

Единственият гол на Ковалчук ​​от поредицата бе дошъл късно в мач 2, тъй като дяволите направиха своя неуспешен опит за завръщане при загубата с 3-2. Той вкара две минути в третия период, но голът беше твърде малко, твърде късно.

Ако сухата му магия го е повлияла, Ковалчук ​​не го е показал.