УАШИНГТОН (AP) - Флорида Пантерс приключи една от най-дългите суши в плейофите в големите северноамерикански спортове в четвъртък вечерта въпреки загубата с 4: 2 от Вашингтон Кепиталс, която също спечели оферта след сезона, за да завърши полето с осем отбора за Източната конференция.

столиците

И двата отбора се класираха, след като Бъфало загуби с 2: 1 във Филаделфия, като елиминира Сабрите. Все още предстои да се определи победителят в Югоизточната дивизия.

Пантерите са в плейофите за първи път от 12 години, но също така ще спечелят и първата си дивизия в историята на франчайзинга, ако спечелят поне точка у дома срещу Каролина или ако Капиталите загубят от Ню Йорк Рейнджърс в събота, последният ден от редовния сезон.

В една шантава игра, която включваше три смени на вратаря в продължение на 6 минути през втория период, "Капиталите" се надпреварваха да водят с 3: 0 с голове на Джей Бийгъл, Алекс Овечкин и Брукс Лайч.

От съществено значение за Вашингтон е контузията на левия крак, която изпрати Михал Нойвирт в съблекалнята, оставяйки Брейдън Холтби като единствения здрав мрежов играч в списъка.

Микаел Самуелсън и Ед Йовановски вкараха, за да започнат завръщане, което не постигна Пантерите, които преминаха от Хосе Теодор към Скот Клемменсен и обратно към Теодор през втория период.

Пантерите не играят плейоф от 2000 г. Само шест франчайза от четирите големи американски спортни лиги са останали по-дълго без поява след сезона: Бъфало Билс (NFL), Балтимор Ориолес (MLB), Торонто Блу ​​Джейс (MLB), Kansas City Royals (MLB), Washington Nationals (MLB) и Pittsburgh Pirates (MLB).

Флорида влиза в следсезонния сезон, въпреки че отпада осем от последните си девет, разчитайки силно на загубите в продълженията и престрелките, за да спечели точки в класирането.

Бийгъл даде ранно преднина на "Капиталс", вкарвайки рикошета, след като Теодор спаси Троя Брауър. Това беше четвърти гол на Бийгъл за сезона и втори в три мача.

Овечкин удвои аванса във втория с 37-ия си гол за сезона, като започна играта с падащ пас към Маркус Йохансон, след което вкара отскока, след като Теодор спря удара на Йохансон.

Въртележката на вратарите започна, когато лявото крило на Пантери Марко Струм се препъна пред мрежата на Капиталс и падна на левия крак на Нойвирт. Нойвирт лежеше на леда, без да може да се движи, докато играта не беше спряна в 5:39 от втория период. Той не можеше да наложи тежест на лявата си кънка, тъй като съотборниците му Овечкин и Карл Алцнер му помогнаха да се качи.

След като Томаш Вокун излезе за неопределено време с контузия в слабините, Капиталите бяха принудени да отидат с младежа Холтби, изигравайки едва шестата си игра за сезона. Тогава Теодор бе преследван от задвижването на Laich от левия кръг, което направи 3-0 в 9:49 от периода. Клемменсен влезе, но се изправи само с един изстрел, преди треньорът Кевин Дайнън да върне Теодор обратно след 91 секунди. Самуелсън победи Холтби от левия кръг, за да вкара Пантерите на борда късно през втората, а Йовановски получи кредит за отклонен гол, който издърпа Пантерите в рамките на един в първата минута на третата.

Александър Семин вкара застрахователния гол за "Капиталите" с 1:02 игра.