Австралийската тенис звезда Дария Гаврилова казва, че обмисля почивка от спорта, след като тази седмица претърпя поражение от Уимбълдън в първия кръг.

излизане

В първия ден на екшъна Гаврилова не бе мач за украинката Елина Свитолина, която напоследък също се бори с формата.

След като избута осмия носител в първия сет, в крайна сметка Гаврилова бе изпратена в опаковка на 7-5 6-0.

След като свали от топ 50 в класацията на WTA, Гаврилова заяви, че се бори.

"В момента не съм в добро пространство за главата", каза тя след загубата.

Все още само на 25, Гаврилова се бори с наранявания на крака и ахил през 2019 г. и намекна, че почивката може да е това, от което се нуждае.

"Това е трудно решение за вземане и в същото време е малко страшно", каза тя.

"По някаква причина бих се почувствал малко виновен, но според мен това може да е решението, което трябва да взема, защото благосъстоянието ми е на първо място, преди да се опитам да бъда добър тенисист.

„Просто трябва да прекъсна цикъла.

„Имах дни, в които съм супер мотивиран и съм станал, и дни, в които съм като„ боря се “.“

Гаврилова е прекарала тежък плантарен фашит и каза, че се е мъчила да ходи.

"Станах от леглото и наистина се мъчех да сложа някаква тежест на краката си", каза тя за мач в Ийстбърн миналата седмица.

„Така че, ако това ще бъде моята тенис кариера, не съм сигурен, че така искам да го направя.

"Но страшното е, че ако направя почивка, това не е гаранция, че ще стане много по-добро."

Това беше груб старт на годината за Гаврилова, която достигна високо класиране в кариерата на 20-то през (ГОДИНА).

Тя претърпя поредица от първи кръг поражения през първите месеци на 2019 г., като се наложи да изчака седмото си събитие, за да запише първата си победа за сезона.

Първият кръг на излизане в Бризбейн, Сидни, Откритото първенство на Австралия, Санкт Петербург и Акапулко и загуба в самотната си равенство на Купата на Фед срещу САЩ, означаваше, че тя беше 0-6, преди да спечели две победи по време на срещата на 32-ия кръг със Свитолина в Индиън Уелс.

Но нещата отново се върнаха назад за 25-годишния футболист, като загубиха в мачовете от първия кръг в Маями, Рабат, Мадрид и Рим.