загубената

Предизвикателство „Загубената битка“. Спонсорирано от: Уелс програма за служители на UMD UMD отдел по човешки ресурси UPlan клиника за обучение на здравеопазването Quicklan. 10 - Седмично предизвикателство за отслабване. Предизвикателството продължава от понеделник, 4 октомври, до понеделник, 13 декември. Общи условия.

Предизвикателство „Загубената битка“

Преглед на презентацията

Предизвикателство „Загубената битка“ Спонсорирано от: Уелс програма за служители на UMD УМД отдел по човешки ресурси UP Health Coaching Quick Clin Care клиника

10 - Седмично предизвикателство за отслабване Предизвикателството продължава от понеделник, 4 октомври, до понеделник, 13 декември

Правила и условия 1. Преподаватели и служители имат право да участват БЕЗПЛАТНО. 2. Екипите трябва да се състоят от двама души. 3. Екипите трябва да подадат формуляр за регистрация не по-късно от четвъртък, 30 септември, от 12:00 ч. 4. Членовете на екипа трябва да си уговорят среща за първоначално претегляне до петък, 1 октомври, до 12:00 ч. Уговорете среща, като се обадите на 726-6753 или изпратете имейл на [email protected]. 5. Членовете на екипа трябва да имат първоначално претегляне в понеделник, 4 октомври, и окончателно претегляне в понеделник, 13 декември.

Правила и условия 6. Участниците, които отпадат частично през предизвикателството, могат да имат възможност да бъдат премерени в точката на отпътуване и теглото им ще бъде изчислено с крайния резултат на отбора. Ако решат да не претеглят при заминаване, последното им претегляне ще се използва за изчисляване. Екипът обаче няма да има право на награди. За повече информация: http://www.d.umn.edu/umdhr/wellness/losingbattle/

Създайте екип! Краен срок за регистрация: четвъртък, 30 септември. Ако искате да участвате, но не сте намерили партньор, вижте Кейти след срещата.

Защо да участвате? • БЕЗПЛАТНО! • Отчетност, другарство, работа в екип, подкрепа, приятелство. • Поставяне на цели, които са едновременно предизвикателни и постижими. • Мотивация за посещение на уелнес семинари/обучение. • Достъп до уелнес ресурси за здравословно хранене, хранене, спокоен сън, управление на стреса, управление на времето, упражнения и др. • Получавайте седмични имейли със здравословни съвети и ресурси за отслабване. • Подходящ момент да се запишете за здравен коучинг, за да получите максимална полза от предизвикателството. • Срещите не са задължителни.

Защо да участвате? • За членовете на UPlan няма заплащане на доплащане за здравен скрининг преди и след предизвикателството. • Незадължително претегляне през 10-седмичния период. • Претеглянията са частни и поверителни • Седмичните претегляния не са задължителни • Да не говорим ... .подобрено здраве ! • Вдъхновение за отслабване и инчове. • Реалистичните цели за отслабване са от ½ паунда до 2 паунда на седмица • До 13 декември може да отслабнете с 5 - 20 паунда ... или повече! • Чувствам се по-добре!

Печелившият отбор • Резултатът на печелившия отбор ще се основава на първоначалното тегло и крайното тегло на всеки член на отбора. Екипът с най-голям процент загуба на телесно тегло ще бъде победител.

Печелившият отбор • В случай на равенство: Комитетът ще заседава, за да реши кой отбор е изпълнил всички необходими изисквания. Участието в незадължителни дейности като измервания за здравна оценка и присъствие в сесиите на Brown Bag ще бъде използвано за определяне на печелившите отбори. Може да присъства на някоя от сесиите от: • http://www.d.umn.edu/umdhr/Training/fall2010/hip.html • http://www.d.umn.edu/umdhr/Training/fall2010/wellness .htm

Награди! Екипна награда (всеки победител ще получи): 1-во място: Упражнение топка 2-ро място: Йога мат 3-то място: Съпротивителна лента * БОНУС * Специална награда ще получи „Най-големият губещ”. Също така, участниците със седмично претегляне и бонус предизвикателство ще получат шанс за победа във финален тираж.

Загуба на бойни резултати • 10-седмичното предизвикателство „Загуба на битката“ през есента 2009 отчете загуба на тегло от 311,8 паунда от 88 участници в 4-членни отбори. • Общо загубени инчове (по избор): 196,5 "

Загуба на бойни резултати 1-во място: The Chunkee Monkees Общо загубени килограми: -49,8 Общо Процент на загуба на телесно тегло: -6,541% 2-ро място: Отборът за по-добро тяло Общо загубени килограми: -47,8 Общ процент на загуба на телесно тегло: -5,862% 3-то място: Швеция Кюфтета Общо загубени килограми: -32 Общ процент на загуба на телесно тегло в екип: -4,525%

Загуба на бойни резултати • Пролетта на 10-седмичното предизвикателство „Загуба на битката“ отчете загуба на тегло от 228,8 паунда от 56 участници в отбори за 2 души. • Общо загубени инчове (по избор): 154,75 "

Загуба на бойни резултати 1-во място: The Drop Off Center Общо загубени килограми: -38 Общ процент на загуба на телесно тегло: -8,9% 2-ро място: Мечтая за бикини Общо загубени килограми: -25,2 Общ процент на загуба на телесно тегло: -7,98% 3-то място: Rx от Успех Общо загубени килограми: -24 Общ процент на загуба на телесно тегло в екип: -6,47%

Какво ги направи успешни? • Да бъдете по-отговорни. • Седмичните имейли със съвети и насърчение. • Претегляне веднъж седмично, ангажираност на екипа. • Мотивация от другите. • Екипен дух, подкрепа на другите, чувство за успех. • Предизвикателството.

Незадължителна здравна оценка • Тегло • Кръвно налягане • ИТМ и телесни мазнини% • Измервания на тялото • Общ холестерол • HDL холестерол • LDL холестерол • Триглицериди • Глюкоза първоначален и краен

Незадължителна здравна оценка • Силно се препоръчва първоначално измерване на здравната оценка. • Поверителният скрининг за холестек и глюкоза за членовете на UPlan се предлага на без заплащане преди и след предизвикателството. Комитетът няма да види резултата от вашия скрининг, но ще бъде информиран, че е проведен скрининг. За да уговорите среща, обадете се в клиниката на UMD QuickCare на 726-8666.

Задаване на УМНИ ЦЕЛИ • S: специфично • M: измеримо • A: постижимо • R: реалистично • T: време/краен срок

1 килограм = 3500 калории • Само ежедневното намаляване на 500 калории ще доведе до загуба на тегло с 1 килограм седмично. • Намалете консумираните 250 калории и • Изгаряйте 250 калории на ден чрез упражнения

КАК ДА ПРОЧЕТЕТЕ ЕТИКЕТ ЗА ХРАНИТЕЛНИ ФАКТИ ЗАПОЧНЕТЕ ТУК ПРОВЕРКА НА КАЛОРИИТЕ ОГРАНИЧАВАЙТЕ ДОСТАТЪЧНО ОТ ТЕЗИ ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ Кратко ръководство за% Дневната стойност 5% или по-малко е ниска 20% или повече е висока САЩ департамент по здравеопазване и хуманитарни услуги www.hhs.gov

Вода • Позволяват настъпване на химични реакции • Около 60% от тялото е вода • От съществено значение за живота, тъй като не можем да го съхраняваме или съхраняваме

Как трябва да изглежда вашата чиния? 25% нишесте Ex. Хляб, картофи или ориз 50% зеленчуци и/или плодове 25% протеин Месото трябва да бъде 3 унции. Тук става въпрос за размера на дланта на жената http://www.medicine.wisc.edu/mainweb/images/naa/buky898.gif

Правилният начин за преброяване на калории Записването - Дневникът на храната е задължителен инструмент за успех на диетата. • Класически Запишете всичко, което ядете, плюс размера на порцията в тетрадка. Добавете калории с помощта на ръководство • Броячът на калории, мазнини и въглехидрати Calorie King 2007 ($ 12) 2. Ежедневен дневник на малката черна книжка ($ 20) 3. Diet Minder Personal Food and Fitness Journal ($ 15) 2. Tech-savvySuse a software програма като Diet Power ($ 60; dietpower.com) или онлайн услуга като shape.com, за да следите какво ядете и колко тренирате. • Мултимедия Снимайте ястията и закуските си с мобилния си телефон или цифров фотоапарат. Създайте акаунт и качете снимки на nutrax.com ($ 8 на седмица). Диетолог ще ги прегледа и ще предложи съвети за подобрение. http://www.shape.com

Физическа дейност Физическата активност просто означава движение на тялото, което използва енергия. За здравословни ползи физическата активност трябва да бъде умерена или енергична и да се добавя поне до 30 минути на ден.

Ползите от редовните упражнения • Намаляване на риска от • Преждевременна смърт • Сърдечни заболявания • Високо кръвно налягане • Висок холестерол • Развитие на рак на дебелото черво и рак на гърдата • Развитие на диабет • Депресия и тревожност • Намаляване или поддържане на телесно тегло или телесни мазнини • Изграждане и поддържане на здрави мускули, кости, и ставите • Подобряване на психологическото благосъстояние • Подобрена работа, отдих и спортни постижения

Препоръки • Кардио: 30-60 минути през повечето дни от седмицата • Сила: 2-3 пъти седмично в непоследователни дни • Гъвкавост: Всеки ден! Задръжте разтягания за поне 15-30 секунди. 5 минути сутрин 5 минути през нощта

Кардио насоки на ACSM • 3-5 дни в седмицата за аеробни програми • Много дезактивирани индивиди: множество интервали от 5-10 минути • Начинаещи: 10-20 минути аеробна подготовка • Средно: 15-45 минути • Висока фитнес: 30 -60 минути

Анатомия на кардио тренировка • Загряване (5-10 минути) • Разтягане • Кардио • Охлаждане (5-10 минути) • Разтягане