През миналия сезон 34-годишният Висоцкис-Рубенис водеше титулувания отбор „Вентспилс“, който зае четвърто място в края на латвийско-естонския турнир по баскетболна лига, но спря в Европейската купа на ФИБА на четвъртфиналите.

visockis-rubenis

Междувременно след оттеглянето на отбора на Валга-Валка от комбинираната лига, хората от Лиепая бяха последни сред 14-те останали отбора в таблицата. От ноември насам вятърната градска единица се оглавява от сръбския специалист Брансислав Виченти.

Висоцкис-Рубенис започва треньорската си кариера в професионалния баскетбол през 2011 г., когато става старши треньор на Латвийския университет, но през 2016 г. се присъединява към отбора на Огре, който миналата година го отвежда до бронзови медали.

Висоцкис-Рубенис е ръководил латвийски младежки отбори от няколко възрастови групи. Под негово ръководство националният отбор на Латвия U-18 спечели сребърни медали на Европейското първенство в Рига миналата година, започвайки година по-късно в Световната купа U-19.

През 2015 г. треньорът ръководи и юношеския отбор на Латвия U-16, където печели 11-то място в европейското първенство. Работил е и като помощник-старши треньор на латвийския мъжки баскетболен отбор, а също така е помагал на националния отбор на жените.

Под ръководството на Висоцк-Рубенис това лято индивидуални тренировки ще се проведат от няколко баскетболисти от латвийския национален отбор.