Новак Джокович: Най-добрите поредици на French Open излизат в кръг 3.

открито

Новак Джокович ще се срещне с Григор Дмитров в третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като и двамата играчи се увенчаха с победи в деня, засегнат от дъжда.

Световният номер 1 Джокович поддържа стремежа си за първа титла на Ролан Гарос с отлична победа с 6-2, 6-0, 6-2 над аржентинеца Гидо Пела.

Пела рядко изглеждаше като да предизвика шок. Джокович контролира мача с впечатляващо разнообразие от удари, преобразувайки две точки за пробив, за да вземе началния сет.

Неблагоприятното време повлия на потока на играта, но не спря инерцията на Джокович. Той измъчва световния номер 83, диктувайки играта във втори сет, който взе, без да загуби мач.

Пела наистина показа обещание и се бори добре, за да се качи на таблото в третия сет, но в крайна сметка не успя да се справи със силата на Джокович. Джокович, победител на Откритото първенство на Австралия, удари 29 победители в мача, за да запази мястото си в третия кръг.

Джокович сега ще поеме Дмитров, след като българинът спечели успех с 6-1, 7-6 (4), 6-1 над французина Лукас Пуй.

Дмитров загуби малко време в осигуряването на началния сет, като при първа възможност счупи сервиса на Pouille, преди да пробие отново в шестия гейм, за да удари отпред доминиращо.

Pouille показа по-голяма съпротива във втората, като се възстанови от поредната ранна загуба на сервис, за да изведе сета до тай-брейк, който Дмитров в крайна сметка щеше да спечели.

Pouille избледня лошо в решаващия и Дмитров нямаше затруднения да пробие още два пъти, за да премине през втория кръг от големия шлем за първи път в кариерата си.

Сънародникът на Pouille Benoit Paire беше друг, който запечатва прогресията, тъй като той преодоля Лукаш Кубот 7-6 (2), 6-2, 6-4.

Paire установи, че Kubot е добре съчетан състезател, но успя да разтегне предимство, тъй като доминираше в първия сет тай-брейк и след това прекъсна подаването на Kubot късно през втория, за да установи командване.

Това прекъсване на сервиса ефективно сложи край на предизвикателството на Kubot и Paire установи, че третият сет е много по-малко напрегната афера, задвижвайки миналия си деморализиран опонент, за да завърши победата.

Кей Нишикори намери предизвикателството на Грега Земя за малко по-плашещо, 13-ият носител се нуждае от четири сета, за да победи словенеца 6-1 5-7 6-1 6-4.

Нишикори, който победи Роджър Федерер в третия кръг на Откритото първенство в Мадрид по-рано този месец, се радваше на удобен първи сет, но бе фиксиран обратно, тъй като Земята си осигури единствения пробив от втория сет за изравняване на мача.

Световният номер 50 не можа да запази отбраната си и Нишикори си възвърна самообладанието, за да се надпреварва напред и да побеждава без допълнителни подхлъзвания.

Италианецът Фабио Фогнини се нуждаеше от четири сета, за да преодолее Лукас Росол от Чехия, 27-ият носител в крайна сметка премина, въпреки уплахата в третия сет, за да вземе мача 6-2 7-6 (3) 2-6 6-1.

Румънецът Виктор Ханеску се възползва от оттеглянето си, тъй като Дмитрий Турсунов се оттегли от състезанието си с контузия на бедрото по време на втория сет-тайк-брейк с резултата 6-4 6-6 (3) в полза на Ханеску.

Филип Колшрайбер имаше най-лесния път до третия кръг, тъй като опонентът му Йен-Хсун Лу се оттегли преди началото на мача си поради проблем с глезена.

Станислас Вавринка ще трябва да изчака до петък, за да запечата своето място в третия кръг, тъй като срещата му с аржентинеца Хорацио Зебалос беше отложена заради влажното време с водещи швейцарци 6-2, 7-6 (2), 3-3.

Николай Давиденко и Денис Истомин също ще възобновят играта в петък, тъй като условията спряха напредъка им с руснака напред 3-2 в първия сет.

Мачовете между Томи Хаас и Джак Сок и Райън Харисън и Джон Иснър станаха жертва на дъжда с двата сблъсъка, върнати в петък.