Световният шампионат по бокс връща "Най-големия малък град в света", Рено Невада! Състезател номер 1 в световната класа в лека категория RAY "Sugar" БЕЛТРАН, който се бори за първия си пояс от световното първенство и своята зелена карта, за да остане в САЩ със семейството си, ще заглави карта с всички действия в петък, 16 февруари, в Grand Гранд театър на курорта Сиера. Снимки от Майки Уилямс.

Белтран (34-7-1, 21 KOs), от Лос Мочис, Синалоа, Мексико, ще се бие с бившия световен шампион и настоящ претендент номер 2 със световна оценка PAULUS MOSES (39-3, 24 KOs), от Уиндхук, Намибия, за вакантната световна титла в лека категория на Световната боксова организация (WBO).

Белтран тежеше 134,5 паунда, а Мойсей беше 134 паунда.

белтран

В съпътстващото събитие ще участва непобеден шампион в полусредна категория на NABF EGIDIJUS "The Mean Machine" KAVALIAUSKAS (18-0, 15 KOs), от Oxnard, Калифорния, от Каунас, Литва, защитавайки титлата си срещу бившия световен шампион DAVID "Ava „АВАНЕСЯН (23-2-1, 11 КО), от Пятигорск, Русия, в 10-рундова битка на Топ-10 претенденти със световна оценка.

И двете битки за титлата ще бъдат излъчвани по телевизията на живо и изключително в 21:00. EST на ESPN и ESPN Deportes и предаване на живо в приложението ESPN в 19:00 EST. Шампионското събитие ще включва и завръщането на сребърния медалист от 2016 г. ШАКУР СТИВЕНСЪН (4-0, 2 КО) от Нюарк, Ню Джърси Стивънсън има уникални отношения с Рено, където започва всяка година от 2013 до 2015 г., като печели национална титла за аматьор.

Освен това той спечели златния медал и наградата за изключителен боксьор на Олимпийските изпитания през 2016 г. Стивънсън никога не е губил в Рено

Белтран, родом от Мексико, който пребивава във Финикс, Аризона, влиза в тази битка, като спечели четири от последните си битки с нокаут. Трикратен претендент за световна титла в лека категория и бивш спаринг партньор на световния шампион от осем дивизии Мани "Пакман" Пакиао, Белтран все още тренира в боксовия клуб за диви карти на Фреди Роуч в Холивуд, Калифорния. Белтран се бори за нещо повече от световна титла . Той се бори да получи зеления си картон, за да може да остане в САЩ със семейството си в категорията „Извънредни умения като професионален бокс (EB-1), основаваща се на заетостта първа преференция“. Победата на световната титла ще го увери в неговият постоянен статут. Последните акценти в кариерата включват победи с нокаут с един удар над Мейсън Менар (32-1, 24 KO) и Джонатан Мейсело (32-1, 24 KO), съответно на 10 декември 2016 г. и 20 май 2017 г. В последната си битка Белтран затвърди предстоящия си шанс за световна титла, като спечели решително мнозинство над бившия двукратен временен световен шампион в полутежка категория на Световната боксова асоциация (WBA) Брайън Васкес (36-2, 19 КО) на 5 август. Васкес беше световно класиран No1 от WBA, когато се биеха. Понастоящем Белтран е световно класиран номер 1 от WBO и Световния боксов съвет (WBC).

Мойсей спечели световната титла на WBA в лека категория през 2009 г., пътувайки до Йокохама, Япония, за да победи защитния шампион и любимец на родния град Юсуке Кобори с единодушно решение. След една успешна защита на титлата - поредната победа с единодушно решение, този път над Такехиро Шимада, 15-месечното управление на Мойсей като световен шампион приключи през 2010 г. в ръцете на Мигел Акоста. Откакто загуби единодушно решение от Рики Бърнс в битката им за WBO в лека категория през 2012 г., Мойсей събра впечатляващ рекорд от 11-1, 1 NC, включително победи в TKO над Козма Чека и Криспин Молиати в последните му две битки и две- година царува като международен шампион на WBO в лека категория и настоящото му 14-месечно управление като шампион в лека категория на WBO Африка. Мойсей, ветеран, който се е борил професионално в Азия, Европа и Африка, ще дебютира в Северна Америка.