Откритият турнир по бокс за жени в Силезия продължи с друга маратонска програма с 36 двубоя в Гливице, където се провеждат три състезателни дни. Украинката Юлия Стойко е само на 19, но тя елиминира боксьорката от световна класа, канадката Мириам Да Силва на Day3 и повечето от победителите се класираха за последните четири в Гливице.

Женските елитни, младежки и юношески боксьори могат да присъстват в 13-то издание на Силезския турнир по бокс за жени. Юношеските таланти присъстваха в девет различни класове на ден 3, когато в полския град се проведоха един младежки и още 23 елитни състезания, където най-добрите боксови нации също изпращат своите рекорди.

Боксьорите от най-младата възрастова група се подготвят за първенството по бокс за младежи на Европейската конфедерация EUBC, което ще се проведе в Анапа, Русия следващия месец. Елитните женски боксьори също се фокусират върху голяма цел за Световното първенство по бокс на AIBA за жени, което ще се проведе през ноември.

Юношеските таланти на Швеция блеснаха в третия състезателен ден в Гливице, когато тяхната Леона Суруп победи Клаудия Тополевска в полутежка категория (57 кг), което изпълнение продължи от нейния съотборник в лека категория (60 кг). 15-годишната Телма Загерфелдт-Ескилсон контролира битката си с полякинята Patrycja Krawczyk и показа, че е готова да спечели медал и в първенството по бокс за юноши на Европейската конфедерация EUBC следващия месец.

Украинката Хана Охота беше бронзова медалистка в последното издание на Европейското първенство по бокс за жени на Европейската конфедерация в София, поради което успехът й над полчанката Адриана Марчевска беше ясен при леката муха (48 кг). Новият член на националния отбор на Франция Мари Конан показа потенциала си срещу самотната състезателка на Норвегия в Гливице Перзин Назари и се класира също на полуфинал като Охота.

Сребърната медалистка на Европейските игри в Полша Сандра Драбик е силна и опитна боксьорка в елитната муха (51 кг), която не даде шанс на четвъртфиналния си съперник в Гливице, чешката република Петра Ластовкова. 30-годишният полски боксьор продължи напред без никаква почивка и нейният агресивен стил означаваше, че тя спечели двубоя с единодушно решение.

Срещата между могъщата Александра Кулешова и канадската AMBC Американска конфедерация по бокс сребърна медалистка Сара Хагигхат-Джо беше страхотно шоу в третия състезателен ден в Гливице, който бе спечелен от руския боксьор. В същата муха (51 кг) съотборничката на Кулешова EUBC Европейска шампионка за жени Светлана Солуянова загуби от индийката Риту Гревал, което беше голяма изненада на Day3.

Уменията на украинката Снижана Холодкова се развиха драстично през последните две години и тя достигна нивото на звездите в перото (57 кг) с упорита работа. Украинската боксьорка победи съперничката си от Полша Жаклина Кочиолек в бърза надпревара и се класира за последните четири в Гливице, където 19-годишната Людмила Воронцова на Русия, сребърната медалистка от Световния шампионат по бокс на AIBA за Полша Сандра Крук и юношата на Казахстан Владислава Кухта все още останаха в действия.

Руската световна шампионка на AIBA за жени и бронзовата медалистка от Олимпийските игри в Рио 2016 Анастасия Белякова познаваше своята противничка ветеран Украинката Юлия Циплакова и победи съперницата си в техния повторен мач. Освен Белякова трима неевропейски боксьори като канадската победителка в Панамериканските игри в Торонто 2015 Каролайн Вейре, бившата световна шампионка на AIBA за жени Сарита Деви Лайшрам и казахстанката Карина Ибрагимова се класират за полуфиналите на лека категория (60 кг).

Полската ветеранка Каролина Кошевска се завърна в света на бокса след дълга пауза, но уменията й бяха достатъчни, за да победи френската Емили Сонвико в полусредна категория (69 кг). 19-годишната украинка Юлия Стойко е свършила превъзходна тактическа работа срещу канадската шампионка на Американката за жени AMBC Мириам Да Силва и е изнесла изненада в Гливице. В същата категория рускинята Ярослава Якушина доминира в следващата си битка и елиминира англичанката Омара Тейлър в отворения женски турнир в Силезия.