Адам Пийти и Кирил Пригода регистрираха съответните британски и руски рекорди при мъжете на 50 м бруст като съотборници в Лондон Роар.

Beyond The Lane Lines: Актуализации на Rikako Ikee & Vlad Morozov

Прочетете повече за по-малките събития по плуване, които се провеждат в мрежата, с тази седмица изданието Beyond the Lane Lines.

2020 ISL Полуфинал # 1 Ден 2 Начални списъци: Баник се присъединява към Sjostrom в Fly Skins

Мади Банич ще се присъедини към Сара Сьострьом в скините за мъже на 50 метра за жени за Energy Standard в опит да остане на върха тук в Будапеща.

Днес започва първият полуфинал в историята на ISL с участието на Energy Standard, London Roar, Tokyo Frog Kings и New York Breakers.

Полуфинал 1 Международна плувна лига Резюме на живо Ден 1

Полуфинално число uno della seconda stagione della International Swimming League I risultati continuamente aggiornati del day 1

Владимир Морозов
Роден на 16 юни 1992 г. в Русия, Владимир Морозов е олимпиец от Лондон през 2012 г. и шампион на NCAA, когато плува като троянец на USC. Морозов се премества в САЩ, когато е просто първокурсник в гимназията - посещава гимназия „Торанс“ и избира да плува за USC, където учи икономика.

Гимназия
По време на последната си година в гимназията в Торанс, списание Swimming World Magazine обяви Морозов за плувец на годината за мъже в гимназията за 2010 г., след като счупи два национални рекорда в гимназията на 50 свободен стил и 100 свободен стил.

Университет на Южна Калифорния
Морозов спечели множество отличия като плувец за USC. Като първокурсник той е четирикратно изцяло американски и е обявен за новак на годината на Pac-10 за 2011 г. През втората си година в USC Морозов повтори четирите си общоамерикански отличия, завършвайки в топ осем от 50 и 100 свободен стил. Той беше едва вторият троянец в историята, завършил в топ осем от 50-те години назад в свободния стил. В юношеския си сезон Морозов стана първият човек, който някога е плувал под 18 секунди в 50 свободен стил, въпреки че беше разделен на щафета. Той също така счупи рекорда на NCAA и Откритото първенство на САЩ на Cesar Cielo, като взе 50-те и 100-те титли в свободен стил. Вместо да се състезава в последния си сезон, Морозов избра да стане професионалист.

Олимпийски игри в Лондон

Морозов плува на първите си олимпийски игри през 2012 г. - направи отбора в Лондон като член на щафетата на 400 метра свободен стил, която спечели бронзов медал. Той също плува крак в руския отбор на 400 метра смесени, който завърши 12-и като цяло. Олимпийските игри през 2012 г. бяха пробив за Морозов.

Поща Лондон
По-късно през 2012 г. Морозов спечели седем медала на европейското първенство на къси писти през 2012 г., включително две златни на 100 м свободен стил и 100 м IM. На световното първенство през 2012 г. Морозов донесе още два златни медала на 50 м и 100 м свободен стил - той постави нов национален рекорд на 50 м дистанция. В края на годината е награден с медал от орден „За заслуги пред отечеството” II степен, който му е връчен за приноса му в развитието на спорта.

Световно първенство в Барселона
През 2013 г. се класира за световното първенство в Барселона, плувайки както на 100, така и на 50 м свободен стил, спечелвайки сребро на 50. Плува и на щафетата на 400 м свободен стил, печелейки бронз.

Световно първенство 2015
Морозов влезе на Световното първенство през 2015 г. като един от най-бързите плувци на 50 метра свободен стил в света. Освен това е изключително гъвкав, с способността да плува всеки удар. На 50 метра свободен Морозов се класира за финала на шампионата на събитието, но едва след като едва се плъзна през полуфиналите с 8-о място. Във финала на шампионата Морозов падна половин секунда, за да завърши на 4-то място само .01 секунди от бронзов медал.

Той пое и 50-метровата задна част, доказвайки колко многостранен е. Морозов се класира за финала на шампионата, след като завърши 6-и на полуфинала. Той се изкачи на финала, за да заеме общо 5-то място, след като отпадна само няколко стотни от секундата. Морозов плува и третия крак от 4 × 100-метровата свободна щафета, разделяйки най-бързия крак на щафетата, за да помогне на руснаците да вземат сребърен медал. Въпреки че Морозов беше дисквалифициран в индивидуалното състезание на 100 свободен стил, разделянето му на щафетата беше най-бързо в цялото събитие.

Допинг скандал

Морозов беше посочен като част от руската програма „изчезващи позитиви“, за която се твърди, че докладът на Световната антидопингова агенция McLaren IP е предприет от руския антидопингов режим. Първоначално му беше забранено да участва в Олимпийските игри през 2016 г., но по-късно беше възстановен навреме, за да се състезава в Рио.

Олимпийските игри през 2016 г. в Рио

Морозов беше член на руската щафета 4 × 100 метра свободен стил, която завърши на 4-то място в Рио, но руснаците се изправиха срещу басейна във враждебна обстановка, след като бяха освирквани, преди дори да се намокрит по отношение на последния руски допинг скандал.

Световно първенство 2017

В Будапеща Морозов завърши само на 0,03 секунди от подиума на 50 метра свободен стил. Той докосна 4-то място в 21.46. В последната вечер той успя да си осигури бронзов медал, когато се присъедини към Рилов Евгений, Кирил Пригода и Александър Попков в щафетата 4 × 100 метра смесени. Морозов плува свободния стил в разделяне от 46,69, най-бързото разделяне в полето. Русия завърши зад САЩ и Великобритания.

Европейско първенство 2017 SCM

Морозов взе злато на 50 свободен стил през 20.31, което счупи рекорда на шампионата. Той победи Бен Горд с 0,35 секунди. Морозов също беше извън щафетите 4 × 50 свободен стил, смесен свободен стил и смесени. Последният счупи Световния рекорд с времето 1: 30.44.

Европейско първенство 2018 г.

Влад спечели още 3 медала в Глазгоу, включително злато в безплатната щафета 4 × 100 и сребро в щафетите 4 × 100 смесени и смесени смесени. Той също така изплува 50-те свободни, където се класира на 4-то място (21,74), 100-те свободни, където беше 3-ият най-бърз руснак в предварителните мачове (48,75) и следователно не се класира за финал, и 50-те назад, където той отново беше 4-ти (24,69 ).

Мондиал 2018

Влад се състезаваше в много спирки от поредицата за световното първенство, по-специално включително спирка 1 от клъстер 2 в Айндховен, където можеше да свали собствения си световен рекорд в 100 IM до .04 с време 50,26.

2018 Световно първенство на къси пътеки

На 1-ви ден Морозов помогна на Русия до сребро с най-доброто разделяне на полето от 45,06 на 3-ия етап на безплатното щафета 4 × 100. На 2 ден той плува на руския бронзов медал смесена щафета 4 × 50. В ден 4 руснакът претендира за първата си индивидуална световна титла от 2012 г. насам 50 безплатни с време 20.33. По-рано в сесията Морозов изведе руската безплатна щафета 4 × 50, която отново спечели сребро зад САЩ. В последния ден Морозов спечели още 2 медала, първият от които беше сребърен на 100 свободни зад американеца Каелеб Дрессел. Той завърши срещата с поредното сребро в щафетата 4 × 100 смесени мъже, като закотви Русия на 2-ро място след САЩ.

2019 Световно първенство

Морозов стартира световното си първенство в безплатната щафета 4 × 100 при мъжете, където разделя 47,62 на 2-ри мач, за да помогне на Русия да получи сребърен медал. След като надраска 100-те свободни, Морозов се класира на 4-то място сред 50-те безплатно за 21.53, пропуснал медал само с .08.

Морозов завърши програмата си, като закрепи щафетата 4 × 100 смесени в 47.02, за да помогне на Русия да спечели бронз във време 3: 28.81, нов национален рекорд.