Дата на публикуване: 25 септември 2015 г.

аржентина

Аржентина върна кампанията си за Световно първенство по ръгби на пистата, когато победи Грузия с 54-9 в сблъсъка си в Pool C в Кингсхолм в петък.

Los Pumas, които загубиха новия си турнир от Нова Зеландия миналата неделя, надминаха опонентите си със седем опита за нищо, а половинката му Никола Санчес впечатли с голкирането си, завършвайки с 15 точки, чрез две дузпи, три реализации и пуснете цел.

Във физическа среща - особено през първото полувреме, когато Грузия даде най-доброто, което получи - опитът на Лос Пумас и превъзходната тактическа игра се оказаха твърде добри за техните опоненти и те увеличиха екипировката през второто полувреме, след като държаха стройна преднина 14-9 на почивката.

Грузия нанасяше удари над теглото си в продължение на големи периоди и беше държана в играта до полувремето от точния голкинг на Мераб Квирикашвили, който отсъди три дузпи, но през второто полувреме останаха без пара. Отнемането на грях на капитана им Мамука Горгодзе за игра на топката на земята дълбоко в неговите 22 малко след почивката се оказа скъпо, тъй като Аржентина вкара 21 точки без отговор по време на престоя си извън терена.

Аржентина имаше по-доброто от ранните размяни и след продължителен период на натиск в 22-те държави на Грузия, Никола Санчес откри резултата с първото попадение в турнира в шестата минута.

Южноамериканците продължиха да доминират през началната четвърт и бяха 8-0 нагоре малко след това, когато, след като прекара топката през няколко фази в натрупването, Томаш Лаванини вкара началния опит на играта в десния ъгъл.

Квирикашвили отговори с две дузпи за Грузия, преди Санчес да добави три точки от ритник, което означаваше, че Аржентина проведе аванс от 11-6 в 22-ата минута. Следващите 10 минути бяха ръчна борба, тъй като и двете страни се опитаха да спечелят, като по-голямата част от играта беше ограничена до нападателите.

Квирикашвили добави третата си тройка, преди Санчес да отговори с още една дузпа за Аржентина.

Аржентина показа намеренията си още от самото начало, когато излезе за второто полувреме и скоро се разположи на лагер в грузинските 22. Изгонването на Горгодзе в 45-ата минута доказа ключовия момент в мача и отсъствието му подчерта колко е важен той за каузата на Грузия.

Първо Томас Кубели използва пролука в защитата, за да премине недокоснат от сблъсъка на пробната линия на Джорджия, преди Хуан Имхоф да показа превъзходен завой на скоростта, за да премине в левия ъгъл.

Играта приключи като състезание до 52-ата минута, когато Кордеро се пребори за първи път, след като се сблъска с пас от Факундо Иса. Cordero все още трябваше да свърши работа и да победи крайния защитник с брилянтна странична стъпка, преди да премине към опита за бонус-точка на своята страна.

Това беше нокаутният удар, но Лос Пумас още не беше свършил. След продължителен период на натиск, близо до пробната линия на Грузия, Мартин Ландахо избяга отблизо, след като продаде манекен на защитата.

Санчес беше заменен от тогава и Марсело Бош добави статистите и също така преобразува втория опит на Кордеро, след като вдигна две предизвикателства, преди да изпревари защитата на корицата,.

Имхоф не трябваше да бъде надминат и вкара и втория си опит в 75-ата минута. Спидстърът лесно се натъкна, след като нападателите на Аржентина поеха топката през няколко фази в 22-ата на Джорджия.

Победата означава, че Аржентина сега е втора в басейна с пет точки от два мача - четири точки пред Нова Зеландия.

Играч на мача: Няколко кандидати от страната на Аржентина, но Никола Санчес достави превъзходен всеобхватен дисплей по време на престоя си на терена. Санчес варираше добре играта си и процъфтяваше като плеймейкър. Той вкара своите нападатели в игра с интелигентни разтоварвания, а също така създаде място за външните си гърбове.

Момент на мача: The греховно събиране на Мамука Горгодзе се оказа катастрофално за Грузия, тъй като Аржентина се възползва изцяло от численото си предимство, като вкара три опита за седем минути.

Злодей на мача: Нищо неприятно за докладване.

Жълт картон: Горгодзе

Аржентина: 15 Хоакин Тукулет, 14 Сантяго Кордеро, 13 Марсело Бош, 12 Хуан Мартин Ернандес, 11 Хуан Имхоф, 10 Никола Санчес, 9 Томас Кубели, 8 Факундо Иса, 7 Хуан Мартин Фернандес Лобе, 6 Хуан Мануел Легисамон, 5 Томас Лаванини, 4 Матиас Alemanno, 3 Nahuel Tetaz Chaparro, 2 Agustin Creevy (c), 1 Marcos Ayerza.
Замествания: 16 Julian Montoya, 17 Lucas Noguera, 18 Ramiro Herrera, 19 Javier Ortega Desio, 20 Pablo Matera, 21 Martin Landajo, 22 Jeronimo De La Fuente, 23 Lucas Gonzalez Amorosino

Грузия: 15 Мераб Квирикашвили, 14 Тамаз Мчедлидзе, 13 Давит Качарава, 12 Мераб Шарикадзе, 11 Георги Апциаури, 10 Лаша Малагурадзе, 9 Васил Лобжанидзе, 8 Мамука Горгодзе (в), 7 Виктор Колелишвили, 6 Георги Тихилаишвили, 5 Константин Микаджиор Мизериор, 3 Давит Зиракашвили, 2 Джаба Брегвадзе, 1 Михеил Нариашвили.
Замествания: 16 Шалва Мамукашвили, 17 Карлен Асиешвили, 18 Леван Чилачава, 19 Леван Датунашвили, 20 Шалва Сутиашвили, 21 Георги Бегадзе, 22 Георги Пруидзе, 23 Мураз Георгадзе Рефер: JP Doyle (Англия)