alrosa

Руските гръко-римски борци, ресталатори в свободния стил и жени уверено достигнаха до финалите на Междуконтиненталната купа 2016 „Alrosa“, започнала днес в Москва. На събитието присъстват около 170 спортисти на възраст под 23 години от Русия, Азербайджан, Беларус, Турция, Иран и Узбекистан.

Руският национален отбор единствен от всички състезатели победи съперници и в трите категории.

Руските борци спечелиха всички мачове при греко-римските мъже, побеждавайки отборите на Узбекистан (6: 0) и Иран (6: 0).

Русия - Узбекистан - 6: 0

59 кг. Артур Петросян - Исломжон Бахромов - 8: 2

66 кг. Сергей Емелин - Арам Варданян - 5: 0

75 кг. Ахмед Кайцуков - Жалгас Бердимуратов - 12: 2

85 кг. Иля Никифоров - Мухамадали Шамситдинов - 4: 0

98 кг. Руслан Бекузаров - Джахонгир Турдиев - 8: 0

130 кг. Зураб Гедехаури - Азамат Баходирзода. Зураб Гедехаури спечели до есента.

130 кг. Сергей Семенов - Амин Мирзазаде - 8: 0

Руските състезатели по свободен стил победиха отборите на Турция (5: 1) и Беларус (6: 0).

Русия - Турция - 5: 1

57 кг. Азамат Тоускаев - Сюлейман Атли - 11: 1

65 кг. Хамлет Рамонов - Вели Янтир - 10: 0

74 кг. Хаджи Набиев - Мохамет Котаногли - 4: 5

86 кг. Арсенали Мусалалиев - Осман Гьотшен - 14:10

97 кг. Юрий Власко - Сюлейман Карадениз - 5: 2.

125 кг. Павел Кривцов - Хюсеин Живелек - 7: 2.

Русия - Беларус - 6: 0

57 кг. Азамат Тоскаев - Юджийн Ребиков - 10: 0

65 кг. Анзор Зах - Владислав Жариков - 10: 0

75 кг. Тажудин Акаев - Дмитрий Курзов - 10: 0

86 кг. Арсенали Мусалалиев - Артем Руденок - 10: 0

97 кг. Расул Магомедов - Алибек Шадов - 11: 1

125 кг. Беларуският отбор не беше представен. Павел Кривцов спечели.

Руските състезателки по борба за жени победиха отборите на Азербайджан (4-2), Турция (5-1) и Узбекистан (6-0).

Русия - Азербайджан - 4: 2

48 кг. Надежда Соколова - Патимат Багомедова - 2: 2. Надежда Соколова спечели до есента.

53 кг. Екатерина Полищук - Лейла Гурбанова - 2: 0.

58 кг. Вероника Чумикова - Татяна Омелченко - 2: 4

63 кг. Анжела Фоменко - Елмира Гамбарова - 1: 1. Елмира Гамбарова спечели до есента

69 кг. Мария Кузнецова - Алис Маноловф - 8: 0

Тъй като азербайджанският отбор не беше представен в тегловата категория до 75 кг, Дария Шистерова спечели.

48 кг. Надежда Соколова - Евин Демирхан. Надежда Соколова спечели до есента.

53 кг. Екатерина Полищук - Фикрие Гек. Екатерина Полищук спечели до есента.

63 кг. Анжела Фоменко - Халбазар Нарбаева - 10: 0

69 кг. Мария Кузнецова - Бахтигул Баланиязова. Мария Кузнецова спечели до есента

75 кг. Дария Шистерова - Лалахан Оринбаева - 4: 0

Отборът на Азербайджан победи отбора на Узбекистан (5: 1) и завърши наравно с отбора на Иран (3: 3) в свободна борба. В борбата за жени състезателките от Азербайджан победиха представителките на Узбекистан (5: 1) и Турция (6: 0), губейки от руснаци (2: 4).

Утре ще се проведат финалите и демонстрациите. Последният ден на състезанията ще завърши с награждаване. Започва в 19:00 (MSK).