Chloé Dygert Owen се завърна след контузия, за да се превърне в един от най-вълнуващите млади таланти на американското колоездене.

класик

• Клое Дигерт Оуен спечели 2019 Colorado Classic в неделя.
  • Бившият световен шампион на пистата взе всичките четири победи на сцената, както и фланелките за катерене, спринт и най-добър млад ездач.
  • Дайгърт Оуен показа своето господство на шосейно колело, след като се възстанови от катастрофата през 2018 г. на обиколката на Калифорния.

Имаше четири етапа на Colorado Classic 2019, единствено за жени издание на състезанието UCI 2.1, което завърши в Денвър в неделя. Клое Дигерт Оуен ги спечели всички.

22-годишната, която се вози за Sho-Air Twenty 20, също си осигури общата победа в поразително доминиращо представяне, доказвайки се като една от изгряващите звезди на американското колоездене. Dygert Owen е най-известна със своите пистови състезания, но наскоро тя се оказа готова да постигне големи резултати на пътя. Но коя всъщност е тя?

Талантът на индианеца беше очевиден от най-ранна възраст. В рядък дубъл тя спечели световните титли за юноши на пътен и времевен състезания на 18 години. На следващата година тя помогна на САЩ да достигне до златен медал в отборното преследване на световното първенство, както и сребърен в същото събитие на Олимпийските игри в Рио. Всъщност САЩ спечелиха преследването на отбора Worlds в продължение на три години направо между 2016 и 2018 г. - с Dygert Owen в отбора си всеки път.

През март 2018 г. Дигерт Оуен си осигури втората световна титла в индивидуалното преследване. Събитието изисква усърдно 3K усилие и перфектно набрана аеродинамична позиция. Най-добрите мотоциклетисти имат лазерен фокус и рядка способност да страдат дори сред елитни колоездачи. Dygert Owen не само спечели световната титла, но и постави нов световен рекорд от 3: 20.060.

Успехът последва успех до май 2018 г. на турнето в Калифорния. Докато теренът се приближаваше към финала на стартовия етап в Elk Grove, Dygert Owen претърпя тежка катастрофа. До края на сезона тя се бори със симптоми от последвалата травма на главата и трябваше да спре състезанията. Последваща контузия на коляното усложни завръщането й. Тя беше планирала да се състезава на американските граждани на пътищата и на Road Worlds в Австрия, но и двамата бяха изтрити от нейния график.

След това, след солидна зимна тренировка, Дигерт Оуен започна да показва силата си на пътя през този сезон. Тя спечели като цяло на Chico Stage Race, събитие в началото на сезона в Калифорния, и на Joe Martin Stage Race, дългогодишно състезание в Арканзас. Тя също така демонстрира, че може да направи нещо повече, отколкото да кара здраво в апартаментите и времевите изпитания. На обиколката на Гила, известна със своите предизвикателни етапи за катерене, тя завърши на второ място като цяло.

Dygert Owen дойде в Colorado Classic като фаворит за веригите в центъра на състезанието. Но тя имаше по-големи амбиции. На стартовата сцена в Steamboat Springs тя атакува при последното изкачване и никой не може да я последва. „Погледнах назад и видях, че има малка пролука“, каза тя. „Знаех, че това е единственият ми шанс.“ Dygert Owen измина последните 15 мили сам отпред. На финала тя притежаваше 44 секунди предимство пред втората Уитни Алисън и фаворита на Брейди Чапман.

Първият етап постави модел за останалата част от състезанието. На хартия етап 2 обеща на алпинистите шанс да блеснат. Чапман язди усилено от началото на стръмния хребет, но Dygert Owen се оказа невъзможно да се разклати. Двамата ездачи прекосиха върха заедно и скоро Дигерт Оуен тръгна сам. Тя пресече линията с 28 секунди преди Чапман, удължавайки общата си преднина до 1:22, като двете вериги в центъра тепърва предстоят.