Лондон (CNN) Отчаяните времена изискват отчаяни мерки.

победа

По време на почивка срещу Агнешка Радванска във финалния сет, докато тя се бореше с изтощение, тенис звездата Светлана Кузнецова седна на стола си и предприе изключителната стъпка, като отряза част от косата си.

След като отряза голяма част с ножица, изглеждаше, че е вдигната тежест.

Руснакът се завърна от мач точка надолу, за да победи Радванска с 5-7 6-1 7-5 в групов мач на завършващия сезон турнир за осемте най-добри жени тенисистки в света.

"По някое време бях готова да го пусна и просто легнах на корта и ги оставих да ме изнесат оттук", каза Кузнецова в интервю пред съда след мача в Сингапур.

"Но аз просто се опитвах да остана там и да вися там", добави 31-годишният руснак, който се класира за шоуто на WTA в последния момент, като спечели титлата в Москва в събота. Тя бързо прелетя 5000 мили до Радванска.

Косата ми или кибритената клечка?

"Просто изиграване на всяка точка", каза Кузнецова на въпрос как е успяла да спечели мача само 48 часа след победата си на родна земя.

След мача Кузнецова каза пред репортери, че е решила да се подстриже, защото косата й пречи.

"Опитвах се да го сложа зад лентата за глава, но косата ми е много гъста и тежка", каза тя. „В крайна сметка, когато удрях форхендите, всеки път, когато удрях добър изстрел. Всеки път ми удряше окото и се мъчех.

„Помислих си„ добре, какво е по-важно сега - косата ми, която мога да оставя да расте или кибритена клечка? “

Радванска нямаше представа, че Кузнецова си е подредила, шегувайки се с репортери: „Добре, че не е отрязала нищо друго“.

"Нинджа"

След като изостана с 4-1 в началния сет, Кузнецова възвърна инициативата с агресивна игра, за да се върне на 5-5. Избухвайки бекхенд по линията, за да установи точка на пробив, тя получи почивката с подаване от форхенд.

Сервирайки за първия сет при 6-5, Кузнецова пропусна две сет точки, преди да вземе сета с третия си.

Прозвана „нинджата“ за нейните трикове от невероятни ъгли, Радванска е гласувана за любимка на WTA пет пъти поред.

Срещу мощната Кузнецова 27-годишната Радванска не разочарова публиката си във втория сет, тъй като използва силните си защитни умения, за да наруши ритъма на опонента си.

Предварителен изстрел

Закачвайки все по-уморена на вид Кузнецова към бекхенд ъгъла, изглеждаше, че Радванска е на път към победата, когато даде ранен пробив в решаващия.

Кузнецова изглеждаше толкова изтощена, изглежда, че беше на ръба на сълзите в началото на третия сет. Отстъпвайки с 2: 0, рускинята отряза част от косата си и след това бързо се върна, за да изравни мача на 2: 2.

Надолу 4-2, Кузнецова отвърна на 4-4, само за Радванска да си върне преднината и да сервира за мача при 5-4. Но предварителният бекхенд на първата й мач точка запечатва съдбата й, тъй като Кузнецова продължава да форсира пробива и да спечели състезанието благодарение на грешка от форхенд.

Преобладава Плискова

Вторият мач за деня между победителката на Откритото първенство на Франция Гарбине Мугуруса от Испания и финалистката на Откритото първенство на САЩ Каролина Плискова противопостави двама от най-свирепите нападатели на женското турне една срещу друга.

Muguruza, която се бори с формата си от пробива си на големия шлем на глината на Ролан Гарос през юни, изглеждаше така, сякаш е на път за четвърто поредно поражение от Плискова, докато пропуска сет и пробив.

Но чатът на корта с треньора й Сам Сумик временно направи чудеса. Французинът каза на Мугуруса да бъде по-търпелив и „да играе повече топката“, вместо да се насочва към победители с един изстрел.

Намалявайки с 3-2 във втория сет, Мугуруза успя да спре инерцията на Плискова, когато намали броя на грешките си и взе сета в тай-брейк.

Но въпреки преднината от 4: 0 в решението, Muguruza не успя да го затвори. След като испанецът пропиля мач точка при 5-2, Плискова взе следващите пет мача и мача с атакуваща игра.

„Всички игри бяха доста близки, доста съм щастлива, че успях“, каза Плискова в съдебно интервю след победата си с 6-2 6-7 7-5.