Тийн плувец се наслаждава на златно плуване

златно

ЛОНДОН, Англия (AFP) - Златните медалисти по олимпийски джудо Мансур Исаев и Каори Мацумото поставиха успеха си на игрите в Лондон вчера до отборен дух в съответните си лагери.

Руснакът Исаев спечели дивизия до 73 кг при мъжете и след това похвали въздействието на старши треньора Ецио Гамба, италиански олимпийски шампион през 1980 г.

И Мацумото каза, че успехът на жените до 57 кг е подпомогнат от нейния японски отбор - съотборници, които не са успели в заявките си за медал през предходните два дни.

Исаев победи световния шампион Рики Накая на финала с контра на опита за взимане на японския боец.

Това беше вторият златен медал по джудо, спечелен от Русия вече на тези игри след победата на Арсен Галстян до 60 кг в събота.

"Цялата система се промени с пристигането на новия ни треньор, бивш олимпийски шампион Гамба," каза той.

"Физическата ни подготовка и подготовка се промениха. Сега участваме във всички състезания по целия свят, за да получим необходимия опит за всички, за да се превърнем в добър отбор.

„Затова искам да му кажа огромна благодарност и голяма благодарност на всички треньори.

„Работихме много заедно, пътувахме заедно, прекарвахме повечето време заедно като екип.

„Нашият старши треньор (Гамба) не каза„ ти си най-добрият “, но ни накара да разберем, че можем да работим, за да бъдем най-добрите.

"Той каза, че ще работите и ще тренирате 300 дни в годината и това направихме. Той е страхотен човек и благодаря за него и неговия екип."

Исаев също трябваше да победи световния номер 1 Уанг Ки-Чун на полуфиналите, докато пое по трудния път, за да завърши на върха на купчината.

Уанг, двукратен световен шампион и сребърен медалист преди четири години, почти направи чудо.

Той щракна връзки и повреди мускулите на ръката си във втората си битка, докато се съпротивляваше на брака срещу Ринат Ибрагимов от Казахстан.

Той спечели три битки въпреки контузията; но в крайна сметка излезе кратък, губейки от Уго Легран от Франция за бронз.

Монголецът Nyam-Ochir Sainjargal взе другия бронзов медал, побеждавайки третия носител Dex Elmont от Холандия.

Мацумото разкри, че успехът й е помогнат на Томоко Фукуми и Мисато Накамура.

И тримата бяха фаворити на златни медали, тъй като Япония доминира в своите теглови категории до такава степен, че имат най-добрите двама бойци във всяка категория.

Световният номер 1 Фукуми загуби за бронз в дивизия до 48 кг, докато световният шампион Накамура загуби рано в категория до 52 кг.

И все пак и двамата оставиха разочарованието си на една страна, за да развеселят Мацумото.

„Успях да взема злато от името на моите колеги Фукуми и Накамура, така че съм много щастлив“, каза Мацумото.

„Наистина имаше натиск, но направих това, което исках, и мисля, че това ми помогна да получа този медал.

„Преди финала не казвах много, защото се подготвях, но Фукуми ми каза:„ За първи път си тук, така че просто го вземи “, а Накамура каза:„ Ще вземеш първия ни златен медал “ . "

Мацумото спечели финала, когато румънката Корина Каприориу беше дисквалифицирана за незаконно почистване на крака отзад в период на внезапна смърт със златен резултат.

Американката Марти Малой победи шампиона на Пекин Джулия Кинтавале от Италия и на подиума се присъедини френският Automne Pavia.