На стадиона "Спарта" в Ротердам в понеделник вечерта група Б се откри с изненадващ резултат, тъй като Русия спечели първата си в историята игра на EURO за жени, побеждавайки Италия с 2: 1.

уефа

Елена Данилова изведе руснаците напред в деветата минута и до 26-ата минута те увеличиха с 2: 0 благодарение на удар с глава на Елена Морозова от лявото центриране на Екатерина Сочнева.

Италия се събра късно, за да организира буен финал в срещата, но можеше да се задоволи само с утеха от 88-ата минута от Илария Мауро.

Преди това те никога не бяха губили в ЕВРО при жените, когато Мауро бе отбелязал, но този рекорд бе спрян в понеделник вечерта, тъй като 19-годишният вратар на Русия Татяна Щербак извърши зашеметяващи спасявания, които осигуриха победата на нейната страна.

Именно Елена Морозова получи гласа за наградата за играч на мача като лидери от група В, Русия сега очаква с нетърпение втория си мач срещу Швеция в Девентер в петък.

В същия ден още по-строг тест срещу Германия очаква Италия в Тилбург.

Междувременно защитните шампиони Германия започнаха стремежа си за 7-ма поредна титла с безплодно равенство срещу европейски тежка категория, Швеция.

Резултатът в Бреда означава, че Германия сега не успя да победи Швеция в състезателен равен за първи път, след като взе победи във всичките си 11 предишни срещи.

Германецът Дженифер Марозсан бе избран за играч на мача с притежателите, които сега искат да черпят вдъхновение отпреди четири години, когато те също завършиха 0: 0 в новия си инструмент и продължиха да печелят короната на ЕВРО.