4 ноември 2014 г.

национален шампион

Първите четири медала намериха своите собственици в третия състезателен ден на Европейското европейско първенство за юношески континентални състезания в Анапа, Русия, тъй като боксьорите в тежка категория (+ 80 кг), спечелили на Ден 3, си осигуриха гарантиран бронзов медал в шампионата.

Период на деня
Руският талантлив Артем Оганесян е най-младият член на отбора в делегацията на приемащата държава, навършил едва 15 години през юли, но вече е избухнал от международен опит.

Оганесян спечели континенталния европейски шампионат на EUBC за ученици през 2013 г. в Дъблин и след националната си титла на юношеско ниво беше избран да участва в Анапа.

Руският боксьор контролира първите два кръга срещу състезателя на световното първенство за младежи на AIBA в Англия, силния Мохамад Акбар, и въпреки усилията на опонента си във финалния кръг той успя да спечели най-добрия двубой от третия състезателен ден.

Екип на деня
Азербайджан бе домакин на най-голямото международно събитие за юноши през 2014 г., Купата на младши възраст Гейдар Алиев в Баку през май, където техните боксьори взеха четири златни медала, а отборът им за младежи беше достатъчно силен, за да постигне перфектен ден в Анапа, където и четиримата им състезаващи се спортисти напредваха до следващия кръг на събитието.

Техният претендент за златен медал в категория лека полутежка категория (48 кг), сребърният медалист от юношески турнир Bekabad Olympic Hopes Малик Хасанов беше твърде силен за украинеца Сергий Корол в Анапа, докато Руслан Рустамов изненадващо спечели началния си двубой срещу арменеца Жирайр Саргеян в двубой, при който Азербайджанският боксьор спечели всички рундове 10: 9.

Най-добрият азербайджански боксьор в средна категория (75 кг) Хаджи Дилбазов не даде никакви шансове на израелския национален шампион за младежи Вячеслав Шеметов, а четвъртият им триумф бе доставен от Махамад Абдулаев, който доминираше в началния кръг срещу литовския Марек Королков, което доведе до румънския съдия да спре неравен конкурс във втория кадър.

Изненада за деня
Новобранецът на Хърватия в боксовия си отбор, младежкият национален шампион Младен Собеславски трябваше да открие участието си в Анапа срещу ирландеца Брет Макгинти, който спечели шест национални титли в различни възрастови групи и пътува като един от фаворитите в леката средна категория (70 кг ).

Макгинти елиминира двукратния национален шампион на Унгария Ласло Козак в първия предварителен кръг, но не можа да повтори същото представяне срещу хърватския боксьор, който започна двубоя си по-добре и комбинациите му бяха успешни срещу фаворита от тегловния клас за времето на техния двубой.

Едни за гледане
Най-добрият шотландски боксьор за юноши Уилям Хътчисън претендира за златния медал на британското първенство за юноши и победи някои от най-добрите съперници по пътя към подготовката на европейското европейско първенство за юноши на континента.

Класът в лека средна категория (70-килограмова звезда е фаворит за златото и той доминира във всички кръгове срещу младежкия национален шампион на Турция Ергун Демир, напредвайки до четвъртфиналите на шампионата.

Европейският континентален шампион на европейските ученици от EUBC Валид Какаев претендира за сребърен медал на Купата на юношите "Хейдар Алиев" в Баку през май, което беше единствената му загуба през настоящата година.

16-годишният спортист трябваше да бъде в най-доброто от себе си, за да победи унгареца Петер Талоси, който предложи смел опит да спечели претендента за златния медал на приемащата държава, губейки само чрез разделно решение.

Статистика/Факт за деня
Русия продължи отличния си печеливш път на родна земя, тъй като всички техни състезатели се класираха за следващия кръг на състезанието в Анапа, което означава, че все още има тринадесет боксьори в действие от страната домакин.

Първите медали от европейското европейско първенство за юношески континентални състезания бяха постигнати от Армения, Азербайджан, Русия и Украйна в клас в тежка категория (+80 кг), а двамата най-добри фаворити в теглото бяха украинският победител в мемориалния турнир Яков Висоцки Вячеслав Гаврилюк и руснак Юношеският национален шампион Владислав Муравин са двамата на полуфиналите в Анапа.

Утрешната програма
Ще бъдат включени боксьори от лек клас в полутежка категория (52 кг), клас в полутежка категория (54 кг), клас в полутежка категория (57 кг), лек клас (60 кг), лек полусредна категория (63 кг) и полусредна категория (66 кг) екшън в четвъртия състезателен ден в Анапа.

Европейският европейски юношески континентален шампион на Англия Райън Гарнър ще вземе участие във вечерната сесия на Ден 4 и ще се срещне със силния азербайджански Бахтияр Казибейов.