злато

Четвъртият състезателен ден завърши на Световното първенство за кадети в Загреб, Хърватия. Останалите пет членове на женския отбор по свободен стил започнаха своя турнир днес. След като започнаха деня, Емили Шилсън представи забележително представяне, връщайки се към технология завръщащ се световен шампион на финалите, за да спечели световна титла. Шампионатът на Шилсън е първият от кадетките от 2015 г. насам, когато Рона Хийтън го направи с 49 кг. Говорейки за 49 килограма, Тиаре Икей се пребори с реванша, за да спечели бронзов медал в тежестта. За борците, започнали своя турнир днес, Macey Kilty се класира за утрешния световен финал с тегло 69 кг, а Sterling Dias, Olivia Shore и Leilah Castro също ще се борят за бронз. Ето списък на индивидуалните мачове, които се проведоха днес.

40 кг - стерлинги Диас

Четвъртфинали срещу Буман Аюш Енхболд (Монголия)

Състезавайки се в най-малката категория на турнира, Стърлинг Диас беше последният член на отбора на САЩ, който взе мата в четвъртък. Диас показа, че е започнал горещо и е успял да пътува до полуфинала. Две точки на експозиция от потупване на коляното в предната позиция на главата започнаха да оценяват, което също позволи на Enkhbold да вземе собствена двойка точки на експозиция. Стърлинг получи второ сваляне с щракване и отиде отзад, след което веднага се премести в гаечен ключ, който я изведе до 6-2 на почивката. Във втория период нямаше резултат от нито един борец; обаче Диас доминираше позиционно и беше много близо до свалянето на няколко пъти.

Полуфинали срещу Лучана Бекбаулова (Русия)

Първото нещо, което се забелязва, е височината и разликата в дължината между Диас и Бекбаулова. Рускинята беше много по-висока от Стерлинг, което й попречи да започне каквато и да било обида. След това Диас беше поставена на часовника за изстрел, където нейният колега атакува незабавно. Тя не преобразува свалянето, докато след изтичане на часовника за изстрел, а Бекбаулова поведе с 3: 0. След това Бекбаулова се премести в червата и прекара Диас през четири пъти, за да завърши бързо мача при 11-0.

46 кг - Оливия Шор

Осминафинал срещу Сейма Кизмаз (Турция)

Не беше много екшън, който се случи през първия период, така че Шор успя да поведе с 1: 0 при нарушение на часовника за удар на Kizmaz. Във втория турчинът предприе кратка контраатака и отбеляза лош удар от Шор. На финала: 30 секунди от мача, все още изоставайки с 2-1, Шор удари вътрешно пътуване за четири точки и завърши мача с падане.

Четвъртфинали срещу Надежда Матвеева (Русия)

Матвеева започна резултата с един крак и след това увеличи резултата до 4-0, след като получи две точки на излагане. Шор беше неудържим и се върна в мача с избор на глезена, преди да приключи първият период. Тези две точки бяха огромни, тъй като Шор вдигна още две точки при един задник, за да поведе преднината 4-4 по критерии. Така би завършил мачът, като Шор завърши завръщане и напредва към полуфиналите.

Полуфинали срещу Otgonjargal Dolgorjav (Монголия)

Противникът на Шор Долгоряв излезе много агресивно и се опитваше да овладее главата й и да я щракне в предно положение. В крайна сметка Долгрожав щял да получи предна глава. След известно движение тя отиде за палачинка, хвърли Шор по гръб и хвана тила в процеса. Шор се опита да отбие гърба й, но в крайна сметка се отказа от падането.

53 кг - Лейла Кастро

Фронта на 32 срещу Aizhan Sabyrbek Kyzy (Киргизстан)

По време на първата размяна между Кастро и Сабирбек Кизи, Кастро грабна предна глава и се претърколи два пъти с щипки за глава. При първия опит й бяха дадени четири точки и след това две за секундите. След като почти спечели падане, Кастро хвърли крак и любезно насочи Сабирбек Кизи към гърба й, където тя успя да осигури щифта.

Осминафинал срещу Отели Хоуи (Норвегия)

Кастро се качи на борда първо с теглене от единичен размах, след което излагане в последваща вълна. Тези четири точки бяха единствените спечелени преди почивката. Във втория период Hoeie стана по-агресивен и направи поредица от лоши удари, които бяха спрени от Кастро и тя повтори, че се озовава с предни глави. Един от тях доведе до изоставане за сваляне, след което плавен преход към червата. След рестартиране, Кастро получи нов гол, като завърши мача с 10: 0

Четвъртфинали срещу Татяна Кабанова (Русия)

И двамата борци бяха колебливи в началото, в резултат на което Кабанова беше поставена на часовника за изстрел. През тези 30 секунди Кастро се опита да хвърли неуспешно и Кабанова поведе с 2: 0. Във втория Кастро успя да се противопостави на атака на Кабанова и да се пребори за сваляне, което й даде преднина по критериите. Тя спечели победата, като получи още две точки за експозиция с повдигане на чатала.

Полуфинали срещу Meenakshi Meenakshi (Индия)

Първоначалните точки бяха отбелязани при сваляне от Кастро. Тя се справи отлично с изграждането на себе си, след като беше спряна и изравнена. Късно в първия период Лейла рискува и отиде на хвърляне, за което Минакши беше готова, контрира и вкара теглене, за да й даде предимството, влизащо в почивката. През втората част нямаше точки, въпреки че и двамата борци избягваха опасността и се отказваха от експозицията по време на кавга. Кастро продължи да настоява, за да отбележи, но без резултат.

61 кг - Морган Норис

Фронта на 32 срещу Алина Антипова (Латвия)

Тичането на Норис в турнира беше краткотрайно, тъй като тя беше хваната рано през първия период от Антипова в ловец на крави и беше хвърлена по гръб за есента.

Антипова загуби следващия си двубой, като елиминира Норис.

69 кг - Macey Kilty

Осминафинал срещу Sonika Hooda (Индия)

Турнирът на Kilty започна бавно, но този бавен старт не продължи дълго. Първо я сложиха на часовника за изстрел и й отказаха точка, за да не отбележи в тези тридесет секунди. Преди края на периода тя наистина изскочи пред Hooda, стреляйки с висок C и след това изключи на двоен крак за две точки. Kilty удължи аванса си с две точки на излагане, когато се опитва да завърши поредното сваляне. Мачът приключи внезапно, когато Hooda отиде за страничен спад, който беше спрян от Kilty, който след това спечели спад.

Четвъртфинали срещу Анастасия Алпиеева (Украйна)

Мейси удари първи в този мач с един крак за две точки. Тя добави второ сваляне със сваляне надолу, след това отзад. Двойка точки за експозиция, последвана от обръщане на Алпиеева доведе резултата до 6-1. Килти продължи атаката с трето сваляне, направо в червата, за да доведе 10-1. Четвърто сваляне запечата сделката и й даде победа с техническо превъзходство 12-1.

Полуфинали срещу Mengwei Zhang (Китай)

Това, което трябваше да бъде най-трудният противник на Килти, се оказа най-краткият мач. Macey вкара две бързи сваляния на азиатския шампион Zhang, като второто тя използва цялото си тяло, за да изтърка крака на опонента си, което доведе до падане. Килти ще спечели пътуване до финала и ще стане световен медалист за втори път и може би по-важното е, че надеждите й за златен медал все още са непокътнати.

43 кг - Емили Шилсън

Мач за златен медал срещу Шахана Назарова (Азербайджан)

Ранните моменти от този мач не изглеждаха добре за Шилсън, тъй като Назарова бързо я хвърли за сваляне и аванс с 2: 0. Назарова не отбеляза гол през останалата част от периода, но Шилсън също не беше близка. Във втората Назарова противодейства на атака на Шилсън от предната позиция на хедлок и вкара второто си сваляне. В размяната, последвала азербайджанския борец, беше твърде висока и Емили изскочи на задната врата, излагайки Назарова за две точки. По-важното е, че Шилсън беше в най-силната си позиция. След това тя удари шест гаечни ключа подред, за да завърши мача, преди опонентът й сякаш да разбере какво я е ударило. След като завърши на второ място в предходната година, Емили Шилсън беше световен шампион и трябваше да победи Назарова, самата световна шампионка, за да получи златния си медал.

49 кг - Tiare Ikei

Репешаж срещу Айша Каппар (Казахстан)

Стремежът на Ikei за бронзов медал започна с плъзгане на ръката до изоставане и ранно предимство с 2: 0 над Kappar. Вътрешността от същата борса увеличи резултата до 4-0. Капар все още беше агресивна и по време на една от атаките си, Икей използва обвивка с гърди, за да вземе още две точки. Във втория период още две сваляния запечатаха мача и катапултираха Тиаре в мач за бронзов медал.

Мач за бронзов медал срещу Munkhgerel Munkhbat (Монголия)

Свежа от емоцията за мача за златния медал на Шилсън само няколко минути преди Икей да вземе тепиха, хавайката намери начин да осигури собствена фойерверка. По време на кавга, в която и двамата борци бяха близо до осигуряване на сваляне, Икей използва ключалка за чатала, за да хвърли и изложи Munkhbat три отделни пъти, първият на стойност четири точки. Монголският ъгъл оспори последователността и беше установено, че Мунхбат трябва да получи две свои точки на излагане в края на хода. Въпреки това тя все още изоставаше с 8-2. Не след дълго Ikei палачинка Munkhbat на гърба си и спечели спад.