ПовърхностVLТот
Обща сума: 0 0 0

ПОСЛЕДНИ РЕЗУЛТАТИ

История на играчите

2007 г. - Григор направи професионален дебют в Bulgaria F1 Futures и отбеляза 3 победи на това ниво

снимки

2008 г. - Юниор Уимбълдън и шампион на US Open. 3 фючърс титли в Испания и дебют на ATP в s-Hertogenbosch през юни. Димитров също изигра първите си мачове на Challenger и завърши сезона в Топ 500

2009 г. - Още един добър сезон, разбивайки Топ 300 и спечелвайки първия си мач от АТР в Ротердам, побеждавайки Томаш Бердих, преди да загуби от Рафаел Надал в 3 сета. 4 ATP победи общо и дебют от Големия шлем на Уимбълдън, с 3 четвъртфинала на Challenger, всеки път като квалификант

2010 г. - 3 заглавия на фючърсите и 3 корони на Challengers в Женева и Банкок, завършвайки сезона точно пред Топ 100

2011 г. - 18 победи в ATP, включително първата на Slams и 3 четвъртфинални участия в Мюнхен, Ийстбърн, Банкок и Стокхолм. Титла на Challenger в Шербург и място в Топ 100 в края на сезона, третият най-млад играч в тази група след Томич и Харисън

2012 г. - Григор продължи да постига добър напредък в класацията, завършвайки в Топ 50 след 3 полуфинални ATP резултати на Queen's, Bastad и Gstaad. Той също така достигна 4-ия кръг на Маями и четвъртфинала в Базел, като игра само 1 Challenger през целия сезон

2013 - Сезон на пробив с 37 ATP победи и първата ATP титла в Стокхолм, сваляйки световния номер 3 Дейвид Ферер в мача за титлата. Първият му финал на ATP дойде в началото на годината в Бризбейн, губейки от Анди Мъри, и той се състезаваше на полуфинала в Ротердам и на четвъртините в Монте Карло, първият му в Мастърс 1000 събития. Бастад, Вашингтон и Базел също донесоха солидни резултати и много точки и той завърши сезона в Топ 25

2014 г. - За 7-и пореден сезон Григор подобри класирането си в края на годината, завършвайки точно пред Топ 10 след впечатляващите 50 ATP победи и 3 ATP титли. Димитров игра на четвъртфинала на Откритото първенство на Австралия, губейки от Рафаел Надал и изправи Гюлбис, Андерсън и Мъри, за да завладее Акапулко. Той измина целия път и в Букурещ и Queen's, а ние го видяхме на полуфинала на Уимбълдън, губейки от Новак Джокович и влизайки в Топ 10 за първи път следващия понеделник

2015 г. - Той не можа да запази същото темпо от миналия сезон, като постигна 33 победи в ATP и завърши вътре в Топ 30. Той игра в 2 Мастърс 1000 четвъртфинала на клей, с полуфинални изяви в Бризбейн и Истанбул

2016 г. - Димитров не успя да спечели титла за втори пореден сезон, губейки от Виктор Троицки в Сидни, след като пропиля мач точка. Освен това той имаше шанс да спечели трофея в Истанбул, като поведе със 7-6 5-2 срещу Диего Шварцман, преди аржентинецът да обърне таблото, за да свали българина и да открадне короната. Втората част на сезона беше солидна, с полуфинално шоу в Синсинати, Ченгду и Стокхолм, с поредното последно поражение, този път от Анди Мъри в Пекин

2017 г. - Резултат 49-19 в турнето и най-добрият сезон в кариерата му досега! Григор беше един от най-горещите играчи през първата част на сезона, спечелвайки титли в Бризбейн и София и губейки в епичен полуфинал на Откритото първенство на Австралия от Рафаел Надал. Пролетното бягане не беше толкова добро, но Григор бързо забрави за това, завладявайки събитието на Masters 1000 в Синсинати, след като проведе сервис в 52 от 53 мача, за да спечели най-голямата си титла. Рафаел Надал го победи в Пекин и Шанхай, като също отпусна финала в Стокхолм до дел Потро, но той запази най-добрия си тенис за финалите на ATP, ставайки първият дебютант, спечелил титлата от Алекс Корретя през 1998 г. Григор вкара 8 Топ 10 победи и той завърши сезона на 3-то място, само след Надал и Федерер