„Малкият Стиви“ е голяма загуба за ПСВ, но Бергвийн ще донесе атакуваща спешност на Тотнъм

голяма

Ако Стивън Бергвийн беше по пътя си през миналия сезон, кампанията на Тотнъм Хотспър в Шампионската лига щеше да завърши в груповата фаза, а не на финала.

Беше ноември 2018 г. и при резултата 1-1 срещу ПСВ Айндховен на Уембли след 82 минути, шпорите отчаяно се опитваха да запазят слабите си надежди за квалификация живи. Бергвийн обаче имаше други идеи - той вдигна топката около половината линия, измисли си път покрай Тоби Алдервайрелд и изпрати Дониел Мален за шанс да елиминира лондончани там и след това.

Вместо това Пауло Газанига направи спасяването, Хари Кейн отбеляза победителя седем минути по-късно, а Шпорите в крайна сметка отидоха чак до Мадрид.

Бергвийн беше оставен съсипан, но създавайки този шанс, той даде поглед на бъдещите си работодатели за своя потенциал.

Умението да се избягва от Alderweireld, темпото да се движи напред и визията и тежестта на подаването да отдалечат Malen. За това Тотнъм е платил парите си - а.