Олесий Новиков преминава през поредната силна надпревара със победа в Африка!

Този сайт и някои трети страни биха искали да зададат бисквитки и да имат достъп и да събират данни, за да ви предоставят персонализирано съдържание и реклами.

олесий

Ако искате това персонализирано изживяване, просто щракнете върху Приеми. Ако искате да се откажете от това събиране на данни, моля, кликнете върху „отказ“, за да продължите без персонализация.

Олесий Новиков е 22-годишен състезател на Стронгман от Украйна и досега показва, че принадлежи на голямата сцена, спечелвайки Арнолд Стронгман Африка. Миналата година Новиков беше световен шампион на Арнолд за аматьори и само миналия месец през април той зае първо място в Арнолд в Южна Америка.

Новиков постави пред Матеуш Киелишковски, който беше вицешампион на миналогодишното състезание за най-силен мъж в света, а ветеранът Силен Джери Притчет се класира на трето място. Kieliszkowski е много последователен, заемайки трето място на Арнолд Класик през 2019 г., а Pritchett е елитен спортист, вързан за най-големия мъртва тяга на събитието с 430kg/946lbs.

Но Новиков пое лидерството в Африка и го удържа, като спечели каменното събитие в Атлас, като вдигна чудовището от 200 кг/485 лири над щанга за общо 5 повторения.

Вижте страхотното му представяне ...

Ще бъде вълнуващо да видим Олесий Новиков на Световното състезание за най-силен човек през 2019 г. следващия месец (13-16 юни) заедно с най-големите състезатели на силни мъже в спорта.