Всички сме развълнувани от зимните олимпийски игри в Сочи! Състезателите с растително гориво спечелиха своя дял от медали на летните олимпийски игри в Лондон. Към момента на написването зимните игри тепърва започват, но ние вече спечелихме първия си зелен олимпийски медал.

вегетарианци

Канадският веган Меаган Дюамел току-що спечели сребърен медал в отборното фигурно пързаляне на олимпийските игри този месец в Сочи, Русия. С тази победа тя добавя към вълната от страстни спортисти, които преодоляват стереотипите, доказвайки, че диетите на растителна основа могат да подхранват силни тела и световни шампиони. Дюамел е веган от 2008 г. и приписва на диетата си доброто си здраве. Тя е висока само пет фута, но има мускулната дефиниция на строител на тяло.

В наши дни растенията захранват всякакви спортисти. Фигуристът вече се присъединява към редиците на много световноизвестни спортисти, включително културисти, Ironmen, тенис легенди, футболни звезди и много други, които са избрали да живеят и печелят на растителна диета с пълноценна храна.

Voyevoda притежава отличието за спечелване на сребърен медал на Олимпийските игри през 2006 г., проведени в Торино, Италия (четирима бобслей). Наскоро той помогна да осигури бронз за страната си на игрите през 2010 г. във Ванкувър, Канада (двама бобслей). Състезанието му тази година е едва през следващата седмица, но много наблюдатели очакват той да спечели още един медал.

Нека всички да се радваме за зеленчуци на отбора на зимните олимпийски игри, където за пореден път показваме, че не само можете да процъфтявате на растителна диета, но дори можете да донесете у дома някои медали!