Боксът е бойно изкуство и боен спорт, при който двама души, носещи защитни ръкавици, си хвърлят удари един срещу друг за предварително определен период от време в боксов ринг.

новини

Амит Пангал печели злато на азиатските първенства по бокс

Бангкок, 26 април: Шампионът на Азиатските игри Амит Пангал (52 кг) в петък спечели първия златен медал за Индия на продължаващото азиатско първенство по бокс тук. Пангал, който спечели златния медал на Азиатските игри миналата година, победи корейския Ким Инкю Корея

Националният наблюдател на бокса Ахил Кумар се записва за треньорски курс в НИС

Ню Делхи, 8 юли: Националният наблюдател на индийския бокс Ахил Кумар е готов да се впусне в треньорството и се е записал за едногодишен диплом в Националния институт по спорт в Патиала. Златният медалист на Игрите на Британската общност през 2006 г., който също е опитал своето

Мери Ком се оттегля от отбора на Азиатските игри

Ню Делхи, 30 юни: Петкратен световен шампион M.C. Мери Ком реши да се откаже от индийския отбор по бокс за Азиатските игри през 2018 г., който беше обявен тук в петък. Вместо Мери, колегата от Манипур звезда Сарджубала Деви ще представлява Индия в

Соня, Мандийп, Ловлина на финал; Шива грабва бронз на Купата на Улан Батор

Улан Батор, 23 юни: Индийските боксьори продължиха да впечатляват в Купата на Улан Батор със Соня Летър (57 кг), Мандип Джангра (69 кг) и Ловлина Боргохайн (69 кг), които напредват до финала в съответните им категории, дори когато опитен Шива Тапа трябваше да се задоволи с бронзов медал

Боксьорите Ловлина, Соня, Химаншу, Ашиш влизат в полуфиналите на Купата на Улан Батор

Улан Батор, 22 юни: Индийските боксьори Соня Латер (57 кг) и Ловлина Боргохайн (69 кг) си осигуриха медал, след като се класираха за полуфиналите на Купата на Улан Батор тук в четвъртък. Соня, сребърна медалистка от световно и азиатско първенство, осигури сигурно представяне, за да победи местните

Боксьорите Amit, Gaurav влизат в полуфиналите на Chemistry Cup

Хале (Германия), 21 юни: Медалистите от Игрите на Британската общност Амит Пангал (49 кг) и Гаурав Соланки (52 кг) нахлуха в полуфиналите на съответните си теглови категории и си осигуриха медали на турнира по бокс за Купата по химия тук. Амит победи германеца Кристофър Гоман с 5: 0, докато Гаурав