Ню Йорк: Трикратната шампионка Ким Клайстърс падна на първото препятствие при второто си завръщане на US Open, когато Екатерина Александрова се събра за победа с 3-6, 7-5, 6-1, за да достигне до втория кръг във вторник.

clijsters

Белгиецът направи мехурчев старт на първия си мач на сингъл във Флъшинг Медоус в продължение на осем години, но в крайна сметка беше добре победен от руския 21-и семеен.

Клайстърс, който пропусна Western & Southern Open с коремна контузия миналата седмица, остави Александрова да поклаща невярващо глава, докато пътуваше през началния сет за малко повече от половин час.

Александрова обаче застана твърдо да изравни състезанието в упорита втора строфа и избяга с третата, когато 37-годишната майка на три деца избледня в хладна вечер.

Clijsters, която спечели две от титлите си на US Open след първото си завръщане през 2009 г., все още е без победа, тъй като излезе от пенсия за втори път през февруари, но искаше да се съсредоточи върху положителните страни.

„От трите мача, които съм изиграла официално на турне, мисля, че това беше най-добрият ми мач“, каза тя.

„Мисля, че гледате на загуба малко по-зряло в известен смисъл, отколкото преди 10 години.“

В продължение на един час на корт 17 обаче победата на белгиеца изглеждаше много на картите, тъй като тя показа, че възрастта не е намалила уменията на всички игрища, спечелили четирите й титли от Големия шлем.

Двадесет и една години след дебюта си на US Open и 15, откакто за първи път спечели титлата, Клайстърс дебнеше корта с нетърпението на шампион и изпращаше с интерес почти всичко, което Александрова стреля по нея.

25-годишната рускиня трябваше да се бори усилено, за да задържи Clijsters и във втория сет, но си даде време, преди да се откаже, за да изпрати състезанието в решаващо решение.

Клайстърс намери енергия за последен ура с прекъсване на сервиса, за да отвори третия сет, но това трябваше да е последната й победа в гейма, тъй като Александрова изтърси шест поредни пъти, за да организира среща на втори кръг с американката Катрин Макнали.

"Това е процес", добави Clijsters. "Това, което си казах в началото, когато приех това предизвикателство, беше, че ще отнеме много упорита работа и загуби. Това е част от него."