МОНТРЕАЛ - Накрая побеждаването на страховитата си по-малка сестра може би е още един знак, че Венера Уилямс е на път обратно към върха.

роджърс

Петкратният шампион на Уимбълдън свали Серена Уилямс, най-високо класираната играчка в света, 6-7 (2), 6-2, 6-3 в бърз полуфинал на Купата на Роджърс в събота.

ТАЗИ ЧЛЕН Е

Изключително за абонати!

Само $ 1 на седмица за 6 месеца

Специална оферта само за вас. Неограничен достъп.

ДОСТИГЛИ СЕ ОГРАНИЧЕНОТО ОТ БЕЗПЛАТНИ ИСТОРИИ

Абонирай се сега

Получете достъп сега Вече сте текущ абонат? Впиши се

Това беше първата победа на 34-годишната Венера Уилямс над нейната 32-годишна сестра от повече от пет години и ще я върне в топ 20 в света след три сезона на наранявания и болести.

Тя ще играе с третата поставена Агнешка Радванска във финалната неделя.

Радванска спечели базова битка 7-6 (1), 7-6 (3) над Екатерина Макарова.

Винъс Уилямс каза, че мачът й със сестра й може да се е почувствал като финал, но има още един труден мач за победа.

"Определено не искам да имам разочарование и да изляза там (неделя) и да не играя поне наполовина," каза Венера Уилямс. „Не искам да си оказвам натиск, но искам да отида там и да се представя също толкова добре.

„Това би означавало много за мен, защото мечтаех да спечеля турнир на това ниво, откакто се върнах на турне. Опитвате и се опитвате. Има разочарования. Един ден се приближавате малко. Така че това е моето „малко по-близо“ в момента. "

Несеената Венера Уилямс, която използва лекарства, веганска диета и допълнителна почивка, за да контролира синдрома на Sjogren’s - автоимунно заболяване, за което е диагностицирана за първи път през 2011 г. - е трябвало да измъкне победи тази седмица. Тя отиде до три сета за четвърти път в пет мача.

По пътя тя нокаутира шестата поставена Анжелик Кербер, 14-тата поставена Карла Суарес Наваро и нейната първокласна сестра, защищаващия шампион на Купата на Роджърс и победител миналата седмица в Станфорд.

Победата направи Венера Уилямс третата жена, която премина границата от 30 милиона долара в кариерата си след Серена и Мария Шарапова.

Тя завърши с 14-мачовата победа на сестра си от Купата на Роджърс, която датира от победи в турнирите 2011 и 2013 в Торонто. Серена пропусна събитието през 2012 г.

Серена Уилямс не беше загубила от по-голямата си сестра в пет мача от 2009 г. в Дубай и все още държи 15-11 предимство за всички времена.

„Мисля, че и за двама ни е толкова уникално ситуацията, че и двамата сме много добри играчи“, каза Винъс Уилямс. „Мисля, че обикновено може да имате братя и сестри - едното е доста добро, другото не е толкова добро - така че някак си знаете какъв е резултатът.

„Мисля, че и двамата знаем, когато излезем там, не е като да ви гарантираме победа. Мисля, че това го прави предизвикателство и за двама ни. "

На вечерния полуфинал в играта на Макарова късно се появиха пукнатини в иначе равномерно изигран първи сет, тъй като тя трябваше да отблъсне две сет точки, докато изоставаше с 4-5, а друга при 5-6.

Тайбрекът беше бъркотия от непринудени грешки на Макарова. Рускинята, която победи Радванска в четвъртия кръг на Уимбълдън тази година, игра със закрепено дясно бедро.

Макарова се справи добре, за да отвърне на удара от пробив през втората, но безмилостното връщане на топките от Радванска в крайна сметка я измори. Двамата търгувани сервизни паузи преди да отидат при друг тайбрек.