Мемовете бяха също толкова интензивни като мача на Серена Уилямс срещу Мария Шарапова на Откритото първенство на САЩ на 26 август, където Серена доминираше своята съперница по тенис с резултат 6-1, 6-1.

Серена Уилямс, 37, не губеше време да претендира за победа с 6,1, 61 срещу руския Мария Шарапова, 32, през нощта на Откритото първенство на САЩ на 26 август. Тенис легендата спечели последните пет мача от първия си сет само за 24 минути и завърши за 54 минути на корта в стадион Arthur Ashe в Ню Йорк. Победата на Серена блесна пред погледа на феновете, така че те също не се поколебаха да разтоварят поредица от туитове и мемове в отговор на мача! - Серена трябва да има резервация за вечеря в Ню Йорк, която се опитваше да направи. Тя не се забъркваше с Шарапова. 6-1, 6-1. #USOpen, “Добро утро Америка домакин T.J. Холмс туитна. Още една новинарска личност, Грегъри Лий-младши., взе реплика от * NSYNC емблематична песен за неговия удар: „Не лъжа, чао чао Мария, докато Серена я ритна по дупето за 59 минути!“

серена

Останалата част от Twitter беше безпощадна, но о, толкова забавна. „Почистване на пътеката 1. Серена Уилямс праши Мария Шарапова с 6-1, 6-1 в първия кръг“, журналист Джозина Андерсън туитна. Много фенове призоваха Серена и Мария повече да не се считат за „съпернички“, след като видяха числата на таблото. „Серена Уилямс, Мария Шарапова и думите„ Съперник “или„ Съперничество “не принадлежат към едно и също изречение“, пише един такъв фен, а друг пише: „Готов съм да се бия срещу следващия човек, който нарича Мария Шарапова „съперник“ на Серена Уилямс. “

Тези фенове не се позоваваха само на съотношението на числата от мача на Open US 2019. Сега Серена победи Мария в общо 19 мача, а съотношението й победа/загуба срещу Мария скочи до 20-2 след мача в понеделник. Серена също не е загубила от Мария от финала на Уимбълдън през 2004 г. Но именно тази горепосочена победа подтикна Мария да направи изненадващо твърдение в своята автобиография от 2017 г. „Неудържим: Моят живот досега“, която само подхранва етикетите „съперници“ между нея и Серена.

Е, това не отне много време. Серена Уилямс победи Мария Шарапова с 6-1, 6-1 за 59 минути, за да се класира за втория кръг на #USOpen. https://t.co/Dzklr8R4J0

В „Неудържим: Животът ми досега“ Мария пише, че Серена пуска „гърлени ридания“ в съблекалнята след мача им на финалите на Уимбълдън. „Мисля, че Серена ме мразеше, защото съм кльощавото хлапе, което я биеше, несъмнено, на„ Уимбълдън “, пише Мария в книгата, предполагайки, че това е причината Серена да я„ притежава “през последното десетилетие. В още по-шокиращо обвинение, Мария написа: „Не след дълго след турнира чух, че Серена каза на приятел - който след това ми каза -„ Никога повече няма да загубя от това малко ** ** “.

Серена не беше много доволна от този анекдот. „Е, да, искам да кажа, знаеш, като фен исках да прочета книгата и бях наистина развълнувана да излезе и бях наистина щастлива за нея. И тогава книгата беше много за мен. Бях изненадан от това, честно казано “, каза тенис професионалистът през 2018 г., според Metro. Тя добави: „Мисля, че книгата е на 100% от слухове, поне всички неща, които прочетох, и цитатите, които прочетох, което беше малко разочароващо.“