От DAVE CAMPBELL

31-30

МИННЕАПОЛИС (АП) - Стивън Гостковски направи шестия си гол в кариерата на играта, 55-ярдовист с 1:48 остана, който вдигна непобедения Тенеси до победа с 31-30 над Микинската викинги в неделя, след като Дерик Хенри и Райън Танехил носеха титаните при поредното завръщане.

Хенри се втурна за 119 ярда и две тъчдауни за третата четвърт за титаните, които се подобриха до 3: 0 за първи път от 2008 г. след отстъпление през по-голямата част от играта. Tannehill подаде за 321 ярда, насочвайки титаните в продължение на четвърта четвърт или продължения за шести път в 16 мача, откакто стана титуляр. Титаните са на 12-4 зад Танехил, включително плейофите, и са 15-0, когато Хенри достигне границата от 100 ярда.

Далвин Кук се втурна за висок 181 ярда в кариерата и резултат за викингите, които са 0-3 за първи път от 2013 г. Кърк Кузънс хвърли за 251 ярда и три тъчдауна, удряйки Кайл Рудолф с една ръка потупване грабнете в задната част на крайната зона за преднина 30-25 с 10:22 останали. Изчерпаната защита на викингите обаче не направи достатъчно, за да я задържи, тъй като Танехил премести титаните точно толкова близо, че Гостковски да отиде на работа. Последните три от марките му бяха от над 50 ярда.

Гостковски, дългогодишният отбор на Нова Англия Патриоти, пропусна три гола на полето в диапазона от 40 до 49 ярда и две допълнителни точки за първите си две изпълнения с титаните. 15-годишният ветеран обаче има три печеливши удара с по-малко от две минути в три мача. "Титаните" имат нетен марж от точки само шест точки.

Викингите, които бяха победени с 37-13 през първото полувреме през първите си два мача, имаха 464 ярда от нарушение, което най-накрая започна. Братовчедите бяха удряни късно от Джефри Симънс за груба дузпа, която даде на Минесота топката на 40-ярдовата линия с оставащо 1:41, но титаните се втвърдиха след това. Амани Хукър отправи отчаяно равенство на четвърто място от Братовчеди, който вече е изравнил общия си брой за прихващане за 2019 г. с шест.

Титани: LT Taylor Lewan нарани рамото си късно през първата четвърт и не се завърна, заменен от Ty Sambrailo. ... LB Vic Beasley Jr. игра умерено в дебюта си за Titans, след като пропусна първите два мача с контузия в коляното.

Викинги: С DE Даниел Хънтър (врата) и LB Антъни Бар (пекторал) на контузен резерв и CB Майк Хюз (врата) и CB Камерън Dantzler (ребро) в неактивния списък, Vikings липсваха четири предястия от техния първи избор състав.