Закъснял автогол на защитника на Англия Лора Басет постави защищаващите се шампиони Япония във финала на Световната купа за жени с победа с 2: 1.

жени

В равенството изглеждаше, че ще се насочи към продължения в четвъртък сутринта с резултатите, заключени при 1-1, след като капитанът Ая Мияма изпълни дузпа в 33 минути на стадиона на Британската общност в Едмънтън само за Фара Уилямс, за да изравни за Англия пет минути преди почивката, също от наказателен удар.

Но две минути след контузия, Басет изпрати топката в собствената си мрежа, за да сложи край на мечтания отбор на своя отбор до първия им полуфинал на Световната купа.

Следващата Япония играе със САЩ на финала във Ванкувър следващия понеделник.

Двукратните победители САЩ победиха Германия с 2: 0 на техния полуфинал в Монреал в сряда.

Финалът в неделя ще бъде реванш от финала през 2011 г. във Франкфурт, който Япония спечели с 3: 1 на дузпи, след като играта завърши с 2: 2 след продължения.

Американците взеха олимпийското злато през 2012 г., побеждавайки Япония с 2: 1 на финала.

Сега Англия се готви да се срещне с бивши двукратни победители Германия в мача за плейофи на трето място в събота в Едмънтън.