кръг

Хенман спечели първия сет и след като загуби следващите два, поведе с 5-1 в четвъртия, преди да загуби шест поредни мача, за да се разпадне до 7-5 3-6 4-6 5-7 поражение.

Хенман беше разбит в началото на първия сет, но отвърна с два собствени брейка, за да вземе първа кръв.

Тогава ударът на Турсунов пое отговорността, но Хенман изглежда го принуди в пети сет, преди да фолдне.

И двамата играчи имат репутация за напрежение под натиск и двамата го демонстрираха в Мелбърн в понеделник.

Турсунов, с огромния си форхенд в добро състояние, изглеждаше сигурен, че ще спечели първия сет, преди да се стегне и да пусне Хенман да влезе.

Но англичанинът не успя да се възползва, като беше пробит в първия гейм от втория сет.

Двамата играчи търгуваха почивки на сервис, преди тежестта на изстрела на Турсунов да му помогне да изравни мача.

И двамата играчи започнаха да сервират по-добре в третия сет, но Хенман, след пробив да поведе с 4-3, продължи да се разпада и Турсунов се възползва напълно.

Хенман стартира четвъртия сет далеч по-добре от руския си съперник и бързо претендира за 5-1.

Той имаше два шанса да сервира за сета и да изравни мача, но беше пробит и двата пъти.

И накуцването му в последните минути предполагаше, че колапсът му се свежда толкова до липсата на вяра, колкото ударите на земята на Турсунов.

След това Хенман заяви, че в момента не обмисля бъдещето си в играта и че се надява да има успешна 2006 година.

"Разочарован съм, но когато сте топ спортист, винаги ще бъдете разочаровани, когато загубите", каза той пред BBC Sport.

„Ще преценя себе си как протича цялата година, а не само месец.

"Все още обичам това, което правя, и все още има много предизвикателства. Миналата година беше толкова трудна и се борех за мотивация, но отново се чувствам ентусиазиран от тениса си и искам да имам добра година тази година."

Въпреки това Хенман добави, че ако нещата не се развият тази година, той може да обмисли дългосрочното си бъдеще в края на 2006 г.

"Ще направя всички правилни неща. След това, в края на годината, ако се чувствам, че съм направил всички правилни неща и не съм доволен от това ниво, тогава би трябвало помислете дълго и добре за това. Но в момента това не е в мислите ми. "