Общ преглед

играчи

Със своите копринени умения и елегантен атлетизъм, Григор Димитров си спечели репутацията на един от най-грациозните и вълнуващи играчи, които да гледате. 27-годишният футболист е стартирал за страната си, ставайки първият български мъж, спечелил ATP титла, стигнал до полуфинал от Големия шлем и постигнал класация в топ 10. Дебютира за купата на Дейвис на 16 години, двукратен е олимпиец и сега е първият българин, играл в купата на Лейвър.

Извън съда

Димитров е израснал идолизирайки Пийт Сампрас и изброява Уимбълдън като свой любим турнир. Започва да играе тенис, когато е на три години, насърчаван от треньора си по тенис баща Димитър и учителката по спорт майка Мария.

Кариера

Като световен номер 1 юноша, който спечели Уимбълдън и юношеските титли на US Open за юноши, Димитров бе наречен „Baby Fed“ заради приликите в играта му с Роджър Федерер. Той запази класация в топ 50 от пробива си през 2012 г., като класирането му достигна 3-то място след спечелването на финалите на ATP миналия сезон. Той беше първият дебютант, който спечели елитните първенства до края на годината, без да загуби мач от Джон Макенроу през 1978 г.