Следвайте автора на тази статия

Следвайте темите в тази статия

1. Противниците в някое състезание трябва да бъдат ангажирани с еднаква тежест.

можете удряте

2. Всички боксьори трябва да претеглят не по-малко от 24 часа или повече от 36 часа преди турнира.

3. Когато състезателят е с наднормено тегло, му се позволява 1 час от момента на претеглянето, за да постигне правилното тегло. Ако все още има наднормено тегло след такова време, не се допуска допълнително претегляне.

4. Във всички състезания се посочва броят рундове. Нито едно състезание не трябва да надвишава 12 рунда или да бъде по-малко от 8 минути действителен бокс. Рундовете трябва да са с продължителност 3 минути с интервал между всеки рунд от 1 минута.

5. Всички състезания се решават в пръстен с четири въжета, не по-малък от 16 фута и не повече от 20 фута квадрат.

6. Боксерските ръкавици са с тегло 8 унции за състезания от муха до полусредна категория и 10 унции за състезания от лека средна категория нагоре.

7. Боксьорите трябва да се ръкуват преди началото на състезанието и в началото на финалния кръг.

8. Ако боксьор слезе на пода в резултат на легитимен удар, хронометристът ще отброи секундите строго в съответствие с часовника си - 20 секунди без помощ, ако боксьорът падне от ринга, 10 секунди без помощ от разстояние платно.

9. Не можете да удряте под колана, да задържите, да се спънете, да ритате, да ударите с глава, да се борите, да хапете, да плюете или да бутате противника си.

10. Не можете да удряте с глава, рамо, предмишница или лакът.

11. Не можете да удряте с отворена ръкавица, вътрешната страна на ръкавицата, китката, бекхенда или отстрани на ръката.

12. Не можете да нанасяте удар на гърба на противника или на тила му (известен като заешки удар) или в бъбреците (удар в бъбреците).

13. Не можете да хвърляте удар, докато държите въжетата, за да спечелите лоста.

14. Не можете да държите опонента си и да го удряте едновременно, или да се приведете толкова ниско, че главата ви е под линията на колана на опонента ви.

15. Когато съдията разбие бойци от клинч, трябва да направите крачка назад; не можете веднага да ударите опонента си.

16. Не можете нарочно да изплюете мундщука си, за да си починете.

17. Ако вкарате нокдаун на опонента си, трябва да отидете до най-далечния неутрален ъгъл, докато реферът брои.

18. Ако "подавате" опонента си, не можете да го удряте, когато той е на платното.

19. Боксерът, който е ударен със случаен нисък удар, има до пет минути да се възстанови. Ако фалът доведе до контузия, която кара битката да приключи незабавно, боксьорът, извършил фаула, се дисквалифицира.

20. Ако фалът причини нараняване, но двубоят продължи, съдията нарежда на съдиите да отнемат две точки от боксьора, причинил контузията.

21. Ако неволен фол доведе до незабавно спиране на двубоя, битката се определя като „без състезание“, ако четири рунда не са завършени напълно. Ако са завършени четири кръга, резултатите от съдиите се изчисляват и боецът, който е напред по точки, получава техническо решение. Ако резултатите са четни, това ще се нарече „техническо равенство“.

22. Съдиите оценяват по 10-бална скала. Повечето рундове ще завършат 10-9, като по-доминиращият боксьор получава 10 точки, а другият получава 9. Ако съдия прецени, че рундът е напълно равен, и двамата бойци получават 10 точки.

23. Когато реферът намери за добре, той може да отнеме точка или две за умишлен фаул; той може да направи същото за неволни, но това обикновено се случва след поне предупреждение.

24. Победителят се решава или от съдиите, ако битката изминава дистанцията, или чрез нокаут (на пода и не може да стане в рамките на 10 секунди), технически нокаут (боксьорът не желае да продължи или се счита, че не може да го направи) или дисквалификация.

25. Ако една битка измине тази дистанция и резултатът се определя от резултатите, възможните резултати са единодушно решение, разделно решение, решение на мнозинството или равенство.