серена

НЮ ЙОРК - Играейки първия си мач на Откритото първенство на САЩ след загубата миналата година в хаотичен, спорен финал, Серена Уилямс изигра почти перфектен тенис и победи Мария Шарапова с 6-1, 6-1 в състезание, лишено от драма в понеделник вечерта.

Уилямс удължи победната си серия до 19 мача срещу Шарапова и сега води тяхната серия от 20 до 2.

„Всеки път, когато се сблъскам с нея - каза Уилямс, - просто извеждам някои от най-добрите си тенис.“

Разбира се, че този път; цялото нещо продължи всички 59 минути. Уилямс спечели двойно повече точки, 56-28. Тя спаси всичките пет точки за почивка, с които се сблъска, и подаде подавания до скорост от 115 мили в час. Тя се счупи пет пъти.

Малко играчи биха имали шанс срещу Уилямс по начина, по който тя се представи - и със сигурност не би намалила Шарапова, която е класирана само на 87-мо място, след като пропусна голяма част от този сезон с лошо дясно рамо.

„Тя ще спечели титлата, играейки така“, каза 18-кратният голям шампион Крис Еверт за Уилямс по телевизионното предаване на ESPN.

Уилямс пристигна във Флъшинг Медоус, където спечели шест титли, придружени от въпроси за гърба й, тъй като спазмите, които се разпалиха по-рано този месец, я принудиха да спре да играе по време на финала на един турнир за твърд корт и да изтегли изцяло друга.

Изглежда не беше проблем срещу Шарапова.

„Тялото е добро. Чувствам се добре - каза Уилямс. „Гърбът ми е много по-добър. Така че съм развълнувана. Това ще бъде забавно. "

Преди година тя беше победена от Наоми Осака в прави сетове в мач за титлата на Откритото първенство на САЩ, който се превърна в обрат и напред между Уилямс и съдията на председателя Карлос Рамос. Той я предупреди, че получава треньорски сигнали, което не е разрешено в играта от Големия шлем; когато по-късно тя счупи ракета, той й закачи точка; когато тя се скара с него и го нарече „крадец“ и „лъжец“, той й закачи игра. Американската тенис асоциация реши, че Рамос няма да ръководи нито един мач, включващ Серена Уилямс или нейната по-голяма сестра, Венера, на тазгодишния турнир.

Уилямс беше спокоен и хладен, както може да бъде срещу Шарапова, като рядко показваше и най-малък намек за емоция с вик „Хайде!“ или чрез вдигане на стиснат ляв юмрук след изстрела на нощта, победа от бекхенд, която спаси точка за пробив в началото на втория сет.

„Това определено беше голяма точка за мен“, каза Уилямс. „Тя е играчът, който набира скорост и започва да върви. Бях наистина развълнуван, че ударих този победител. "

Той оформи най-малкото най-интригуващия мач в Ден 1 на последния за годината турнир от Големия шлем.

Малко спортисти във всеки спорт са толкова популярни през последните десетилетия.

Уилямс притежава 23 големи заглавия на сингъл, Шарапова пет.

И двамата имат Голям шлем в кариерата.

И двамата са класирани под номер 1.

Така че, да, имаше много други мачове около терена в понеделник, с No1 Новак Джокович откри защитата на титлата си с победа с 6-4, 6-1, 6-4 над Роберто Карбалес Баена и 21-годишен- старият американец Рейли Опелка осигури най-голямото разстройство на следобеда в дебюта си на US Open, като елиминира номер 11 Фабио Фогнини от Италия 6-3, 6-4, 6-7 (6), 6-3.

И, разбира се, шампионката от 2016 г. Анжелик Кербер продължи тежката си година от Големия шлем с излизане от първия кръг срещу Кристина Младенович със 7-5, 0-6, 6-4 резултат, докато подгласничката на 2016 г. Каролина Плишкова и царуваща титла на Откритото първенство на Франция победителят Аш Барти се бори през груби стартове, преди да излезе да спечели.

Семейство Уилямс само отпаднаха общо три мача в два мача в понеделник, защото Венера победи Джен Сайсай с 6-1, 6-0 по-рано.

Нищо не изведе зрителите по начина, по който го направиха Серена Уилямс срещу Мария Шарапова, с пълно гърло с рев, който ги поздрави, когато влязоха от съблекалнята в слабо осветения стадион. Когато светлините светнаха, Уилямс се оказа далеч по-готов за праймтайма.

Само веднъж преди Шарапова загуби нощен мач на стадион Артур Аш.

„Имах много тежки мачове тук и много тежки загуби“, каза тя след тълпата, „но излизането тук тази вечер си струва всичко.“