Големият ветеран се появи в 42 мача за "Сънс", преди сезонът да бъде спрян на 11 март. При 22,3 минути на кариера на мач, Бейнс бе средно 11,5 точки, 5,6 борби, 1,6 асистенции и 0,5 блокади. Той постигна 48 процента от головете си на полето и изцеди 1,4 три точки на мач (35,1% 3PT) - най-добрата кариера. На 25 октомври срещу Nuggets, Baynes се премести в стартовия състав и публикува 15 точки, седем борби и три асистенции за 29 минути. За период от 11 мача от 25 октомври до 18 ноември, Бейнс бе средно 15,4 точки, 5,9 борби, 3,3 асистенции и 0,8 блокади, докато стреляше 55,9% от полето и 43,1% от три (4,6 3PA/G). При победа над "Уориърс" на 30 октомври, Бейнс продължи с 24 точки за сезона, добавяйки 12 борби, седем асистенции с висока кариера, три блокади и една кражба. Бейнс засенчи този резултат на 6 март срещу Портланд, поставяйки най-добрите 37 точки в кариерата при стрелба 12 от 23, включително 9 от 14 отвъд дъгата. Бейнс също така отблъсна най-високите за сезона 16 борби, за да отиде с две блокове, кражба и асистенция. Той публикува нов дабъл-дабъл срещу Никс на 3 януари, като отиде за 20 точки и 12 борби за 29 минути. Бейнс не се появи в нито един от осемте мача на „Сънз“ в балона „Орландо“.

новини

Бейнс бе средно с 5.6 точки, 4.7 борби и 1.1 асистенции в 51 участия с Бостън през 2018-19. Резерва през по-голямата част от миналия сезон, Бейнс стартира 18 мача за Бостън и видя средните си показатели за игра да се покачат до 6.7/5.9/1.2 в тези състезания. Той достигна двойно цифри осем пъти и завърши миналия сезон с три двойни двойки. Бейнс също добави изстрел от три точки към нападателния си репертоар, опитвайки се да достигне 61 тройки с кариера през 2018 г. Той събори 34,4% от тези тройки, докато стреля 47,1% от полето - знак, равен на публикувания в 2017-18. Бейнс също публикува ефективен процент на голове от полето от 51,8, което е добре за втората най-добра оценка в кариерата му. Той пропусна голяма част от редовния сезон поради счупена ръка, която изискваше операция, но се завърна навреме за плейофите, където Бейнс бе средно 2,1 точки и 2,8 борби на мач за девет участия. Играейки зад Ал Хорфорд, Бейнс постигна средно втората най-висока минута за игра в играта в НБА с 16.1. Неговите 0,7 блока на мач също представляват кариера за 32-годишния футболист. Бейнс особено се радваше да играе в петък, тъй като средните му показатели за мач нараснаха до 8,6 точки, 7,2 борби и 1,9 асистенции в над 10 състезания, кацащи в този ден.

С "Селтикс" през 2017-18, Байнс играе в 81 от 82 мача за втори път през последните три години. Baynes направи 67 старта за Бостън, регистрирайки четири двойни дубъла в допълнение към двойка игри, в които завърши с поне 20 точки. Най-доброто усилие на Baynes през сезона беше чудовищна игра с 26 точки и 14 отскока при победа над Бруклин във финала на редовния сезон на 11 април. Baynes публикува тази линия само за 20:48 на стойност. Играта на Baynes също се превежда в плейофите. Бейнс се справи във всички 19 от плейофните игри на Бостън, като получи двуцифрени цифри за минути във всички с изключение на една. В хода на седемте мача на Източната конференция на Бостън от финалната серия, Бейнс играеше по 21.3 минути на мач, докато отблъскваше 5.3 точки и 6.1 борби. Той също така закова 11 три точки в тези 19 състезания за плейофи. Най-доброто му представяне в плейофа беше по време на мача на 2-ри кръг срещу 76ers. Baynes изигра 25 минути, публикувайки 13 точки (5-8 FG, 1-2 3Pt, 2-2 FT), девет борби, една асистенция и една кражба.

Бейнс подписа с Пистънс през юли, подготвяйки началото за първия си сезон в НБА извън Сан Антонио. Той също е претърпял операция на глезена през сезона, но се е върнал навреме за предсезонни действия в средата на октомври. Той дебютира на 27 октомври срещу „Хоукс“ с „Пистънс“, взимайки шест точки и пет борби за 11 минути. Бейнс продължи да служи като резервен едър човек, като средно достигна 5,7 точки и 4,5 борби през 53 мача, водещи до пробив на All-Star. През второто полувреме той постави нов връх в кариерата с 21 точки (8-13 FG) по време на победата на 19 март над Бруклин. Той направи първия си и единствен старт с Детройт през тази година във финала на редовния сезон на 13 април, като събра 14 точки и пет борби при победа над Кливланд. В края на редовния сезон, Байнс току-що пропусна нова средно най-добра оценка в кариерата, изравнявайки 6.3 PPG. Той постави нова кариера високо в рикошета (4.7 RPG), което беше петата най-добра оценка в отбора. Той и Пистънс стигнаха до края на сезона като номер 8 в Източната конференция, но те бяха пометени в първия кръг от Кавалерс. Бейнс се появи като резерва и във всичките тези мачове, като събра общо 10 точки и осем борби.

Бейнс имаше четиригодишна колегиална кариера в щата Вашингтон, която приключи през 2008-09 г., но отиде в чужбина след дипломирането си, за да прекара време в различни европейски лиги. За последно той игра за Юнион Олимпия от словенската лига, преди да подпише със "шпорите" на 23 януари 2013 г. Тогава Бейнс дебютира в НБА на 25 януари срещу Далас, но видя по-малко от минута на корта. Няколко дни по-късно той вкара седем точки и записа сезон девет борби в мача на 30 януари срещу Шарлот. През следващите няколко месеца, когато Бейнс беше преместен напред-назад между шпорите и Остин Торос от D-лигата. В крайна сметка той видя 11 мача с Toros, средно 13,9 точки и 8,7 борби на състезание в D-League. В крайна сметка той се появи в 16 мача за редовния сезон на "шпорите". Бейнс се завърна в отбора за сезона на НБА, като се появи във всичките четири мача от първия кръг на Лейкърс. Той дори стартира игра 4, като събра 16 точки и две борби за 16 минути. Тогава Baynes беше здрава драскотина до края на сезона и Сан Антонио загуби от Heat във финалите на НБА.