LA CRESCENTA - Когато вечерта падна върху Crescenta Valley High, тандемът Емили Борковски и Джаки Диланчян направи всичко възможно, за да се пребори с разсейването, напрежението, противоречията и страховития противник.

gamble

Тъй като сетът на дуото с Вивиан Ле и Мишел Гаудавидяу от Сан Марино се разигра на централната сцена под светлините, той засенчи двойките, определени на корта до него, които в крайна сметка решиха мача. Борковски и Диланчян се обединиха за драматична победа, за да изравнят мача, но преброяването на игрите отдавна беше решено - заедно с мача.

Двойката на Тами Ле и Марша Чанг на Сан Марино, поради сензационната категория на титаните, победи сдвояването на Ерин Левоар и Виктория Шумакова, за да осигури победа от деветия сет, за да спечели 9-9 (85-62) дивизия от южната секция на CIF II победа във втория кръг над домакините Соколи в събота.

Изборът да се поставят харесвания на Борковски и Левоар в двойката дойде, когато треньорът на Falcons Сара Уигинс стратегически подреди нейната двойка с надеждата да вземе всичките девет сета, докато банкирането на сингъл играч Карън Атаян да вземе поне един сингъл сет в надежди за победа с 10-8.

"Какво мога да кажа? Почти се получи “, каза треньорът на„ Соколи “Сара Уигинс, която получи двойни почиствания от Диланчян и Борковски и Сара Али и Талия Морадханян. - Толкова се приближи. Работеше и работеше „до последния [комплект].“

Почти крайният набор, за да бъдем точни.

Долината Кресчента (14-4) запази плана си за действие благодарение до голяма степен на Левоар и Шумакова, които спечелиха с 7-5 сета над Ле и Гаудавидияю. Победата изравнява мача на 8, след като тандема Falcons на Али и Морадханян се наложи в последния си сет и намали преднината на Сан Марино (13-1) на 8-7.

По този начин се стигна до консенсус, че мачът вероятно ще стигне до Борковски и Диланчян срещу Ле и Гаудавидяю, но именно наборът Левоар/Шумакова-Ле/Чанг неизбежно запечатва съдбата на Соколите.

„Този ​​втори [сет] беше забавен“, каза Левоар, който заедно с Шумакова спечели първия си сет, 6-1, преди победата със 7-5 и загуба с 1-6 до края на деня. „След този втори бяхме похарчили толкова много. До третия вече не ни оставаше енергия. "

Борковски и Диланчян, въпреки че резултатът от мача беше решен, все пак се събраха, за да завършат 7-5, 7-5, 6-2 размита.

„Особено се гордея с Емили и Джаки“, каза Уигинс. „За да спечелят този последен, дори и да е спорен въпрос, те все още имаха сърцето да го довършат.“

Али и Морадханян се обърнаха в най-впечатляващото представяне на „Соколи“, като измихаха 6-4, 6-3, 6-4.

Ataian изпълни своята част, спечелвайки сет с 6-2, въпреки кърменето на травма на гърба, която беше получена по време на загубата й с 3-6 от Сан Марино №1 Дороти Танг, която водеше с 3-2 в сета преди травмата на гърба . Ataian беше принудена да се оттегли след победата си от втория сет.

Контингентът на Сан Марино на сингъл спечели шест победи с 6-0 и победа с 6-1, като по този начин се отчита резултатът от двубоите.

„Знаех, че чрез [подреждане на двойки] бих рискувал да загубя в игрите“, каза Уигинс за стратегията, при която Сан Марино сингъл преследва Танг и Сара Джийлър, които печелят съответно, като позволяват общо три мача.

В допълнение към стратегията, мачът включваше и постоянен поток от напрежение.

„Атмосферата определено беше заредена“, каза Левоар, чийто сезон ще продължи в CIF Individuals, заедно с двойките на двойки на Али и Атаян. „И двамата толкова много искахме да стигнем до третия кръг. Определено напрежението беше голямо. "

Може би най-добрият пример беше последният сет на Борковски и Диланчян. Въпреки че мачът беше решен, сетът удължи мача до три часа и 45 минути. За втори пореден сет, включващ Le и Gaudawidiayu, бяха необходими линейни служители след множество оспорени линейни обаждания. Настъпи и дълго закъснение, когато един от играчите на Сан Марино беше ударен в ръката от сервиса на съотборника си. Линейният служител, включен от Сан Марино, също се оплака, че не вижда достатъчно добре, за да направи поне едно обаждане, а Сан Марино в един момент оспори теглото на използваните тенис топки, принуждавайки долината Кресчента да произведе нова кутия топки. По-рано в мача, белязан от чести треньорски диалози на Сан Марино с играчи, Уигинс беше принуден да протестира срещу времето, отделено за треньорската почивка.

"Това добави към това", каза Уигинс за напрежението, което играе фактор в борбата на нейния отбор. "Абсолютно."

В крайна сметка обаче Уигинс каза, че нейната стратегия е тази, която й дава най-добрия шанс да спечели, но въпреки това представлява риск.

"Не беше лесно да се смени съставът по този начин", каза тя. „Това оказа голям натиск върху двойките.

„Толкова близо, че почти работи. Наистина се гордея с тях. Това е много корекция в игра под налягане, но усетих, че това е единственият начин, по който можем да го извадим. "