Акценти

1. Мястото на Индия в плейофите на световната група беше осигурено, след като в събота бе спечелено преднина с 3: 0.
  2. Рамнатан продължи доминирането на Индия в равенството на домакините, като надгради Файзиев с 6-3, 6-2 .
  3. Пражнеш загуби от големия сервис Исмаилов с 5-7, 3-6 във втория мач на заден ход.

БЕНГАЛУРУ: Чиста почистване не можа да се премине, но Индия отпечата властта им над Узбекистан, като спечели

дейвис

равенство 4-1, за да продължите в плейофа на световната група в неделя.

Мястото на Индия в плейофите на световната група, което ще се проведе през септември, беше осигурено, след като в събота бе спечелено преднина с 3: 0 във втория кръг на Азия/Океания от група I. Екипът гледаше замазка, но не успя във втория мач на заден ход.

продължи доминирането на Индия в равенството на домакините, като надмина класирането

6-3, 6-2 само за 67 минути в първия обратен сингъл на стадион KSLTA.

Gunneswaran обаче имаше тежка битка под ръка с 406-ия класиран Исмаилов. Исмаилов договори условията много по-добре от Файзиев и излезе достоен победител 7-5, 6-3 във втория обратен сингъл.

И двамата играчи сервираха голям, но дебютант Пражнеш, извит под натиск в решаващи моменти, и това промени резултата от мача.

Победата на Исмаилов означава, че Индия не може да принуди да избели. За последен път Индия се радваше на чисто почистване през февруари 2014 г., когато избиха китайския Тайпе в Индор.

Това обаче беше брилянтно начало за новия капитан

, който е въвел няколко правила за играчите и има свой собствен стил на извършване на бизнес.

Файзиев се мъчеше да се приспособи към отскока и скоростта на корта, докато Рамкумар го превърна в свое предимство. Той последователно изпращаше подскачащи подавания, примамвайки грешки от опонента си.

В първия си сервис гей Файзиев беше с 0-40 и бе разбит, когато разби втория брейк на волево поле.

Рамкумар бързо избяга с аванс от 3: 0 с лесно задържане и можеше да увеличи с 4: 0, когато Файзиев извърши три поредни двойни грешки, но узбекът успя да задържи.

Победител от подаване на бекхенд подаде на Рамкумар точка за пробив в шестата игра, но узбекът сервира добре, за да спаси това.

Индианецът също се доближи до мрежата по-добре в началния сет, като лесно отстрани слабите реванши на Файзиев от базовата линия. Той сервира сета в деветия гейм.

След като пропиля два брейк шанса в началния гейм на втория сет, Рамкумар спечели трети с брилянтен лоб и преобразува, когато Файзиев раздуха воле.

Файзиев сервира по-добре в следващите мачове и се завърна добре, но Рамкумар все пак успя да получи нов брейк в седмия гейм, за да открие аванс от 5-2 и сервира мача в следващия гейм.

"Днес играх умно. Равенството беше запечатано, затова се съсредоточих върху няколко неща. Не исках да допускам много двойни грешки, исках да се върна по-добре. Играх умно и всички усилия се изплатиха", каза Рамкумар след неговия мач.

„Ще взема тази увереност в предстоящите турнири (на турнето)“, каза 22-годишният младеж.

Във финалния мач на равенството Прайнеш и Исмаилов сервираха изключително добре и той беше на сервис, преди Пражнеш да направи три необичайни грешки от форхенд, които го поставиха с три точки за пробив в 12-ия гейм.

Изнервен Пражнеш спаси първия шанс, но изпрати форхенд на втория, за да предаде сета на Исмаилов.

Отново Праджнеш мигна пръв, отпадайки подаването във втория гейм от втория сет, позволявайки на узбека да открие преднина с 3: 0.

Тази преднина остана при узбека и той сервира мача в деветия гейм, дори когато Прайнеш спаси две мач точки, включително една на своя сервис в осмия гейм.

"Дадох всичко от себе си, за да дам една победа на отбора си. В първия мач бях изнервен. Условията тук са горещи. Играем по-малко от 20 градуса, това е 30 плюс. Той игра добър тенис, беше трудно да се получи, но аз намери начин ", каза Исмаилов след победата си.