Втората носителка Серена Уилямс направи лека работа на първата си среща с италианката Роберта Винчи, за да стане първата жена, която спечели до четвъртия кръг.

сетове
Серена Уилямс

Двукратният бивш шампион спечели рутинна победа с 6-3 6-4 на Корт 2, за да организира среща с Даниела Хантухова или Ай Сугияма за място на четвъртфиналите.

Уилямс, която загуби само девет гейма в първите си два мача, два пъти изпусна подаването си, за да предположи, че все още не стреля по всички цилиндри, но все пак успя да удари 34 победители срещу световния номер 53.

Франсисът Вирджини Раззано получи безплатен проход до четвъртия кръг на Уимбълдън днес, когато седмият носител Вера Звонарева изтегли с контузия на глезена.

Раззано, поставен на 26 място, ще се изправи срещу бившата финалистка на Уимбълдън Марион Бартоли или Франческа Скиавоне в четвъртия кръг.

Четвъртата носителка Елена Дементиева днес се нуждаеше от само 59 минути, за да резервира мястото си в четвъртия кръг на Уимбълдън, като удари съседката си рускиня Реджина Куликова.

Дементиева се надпреварва през началния сет за 24 минути и въпреки че дебютантката Куликова леко се подобри през втората, олимпийската шампионка лесно осигури победа с 6-1 6-2 на Корт Първа.