Полуфиналист в UTS1, световен номер 50 Гаске продължи там, където спря, докато Димитров, който беше положителен за Covid-19 по време на Adria Tour миналия месец, изглеждаше малко ръждясал, докато Гаске завъртя на 15-10, 13-10, 14-11, 18-10 победа.

димитров

С френския DJ Bob Sinclar, който върти мелодии в кулоарите между четвъртинките, Gasquet подхранва атмосферата с комбинацията от скандални бекхендове и силен сервис, който работи толкова добре в UTS.

„Играх много добре, играх добре“, коментира Виртуозът. „Беше голям мач. За първи път той играе тук, не е лесно, но беше добро представяне. "

Димитров извън ритъма

Няколко нови правила вероятно не помогнаха на световен номер 19 Димитров да се приспособи към формата, докато сингъл корта, с премахнати пътеки, също може да го изхвърли от ритъма си. Но Gasquet беше на това от самото начало и The Virtuoso се завъртя до уверена победа, за да направи идеалното начало на своята UTS2 кампания.

През първата четвърт Гаске се надпреварваше с 4: 0 и въпреки че Григор се бори добре, за да изравни на 6: 6, но по-големият опит на Гаске във формата, по-специално знанията му кога да използва UTS картите, се оказа ключов.

„Да, това е голямо предимство, имам повече опит с формата“, каза Гаске. „Мисля, че се справих добре. Може би имам повече опит, но той е много талантлив играч. "

Димитров, който се връщаше на корта, след като положи положителни резултати за Covid-19 на неотдавнашния Adria Tour, беше доволен, че се завърна, наслаждавайки се на условията и звуците на DJ Bob Sinclar на корта, ако не и на резултата от първото тримесечие.

"Страхотно е", каза той. „Чудесно е да се върна на корта, при различни обстоятелства, просто да му се наслаждавам. Трябваше да науча правилата доста бързо. Забавно е." Григор отхвърли идеята да има забавен псевдоним за събитието, както останалите играчи. „Имах твърде много псевдоними през годините, не исках да имам такъв“, шегува се той.

Кога да използвате картите

Димитров изглеждаше несигурен кога трябва да използва своите UTS карти и след 4 минути, 20 секунди до втората четвърт, нито един играч не беше използвал такъв.

При 9-5, Gasquet използва своята карта за кражба и макар да загуби и двете точки, след това спечели следващите две на сервис на Григор, нанасяйки зашеметяващ бекхенд победител на втория от тях, за да поеме контрола. Димитров все още имаше своята карта победител х 3, която да използва, но не можа да се възползва.

„Използвах картата в добрия момент, той не спечели двете точки“, каза Гаске. „Картите са дори по-важни, отколкото в първата UTS, защото има повече карти. Изиграх 10 мача в САЩ. Трябва да спечеля още един сет. Още не е приключило.

Димитров каза, че е просто щастлив да бъде на корта след вируса. „Просто се опитвам да се съсредоточа върху нещата, върху които искам да работя“, каза той. „Току-що взех няколко грешни решения и това беше. Имах вируса, така че бях вкъщи един месец, не много забавно. “

Димитров отново пада

Третата четвърт беше подобна на първите две, тъй като Димитров се бори усилено рано, само за Гаске, използвайки добре картите си, докато бугларецът се закачи за него, дръпна напред. Двойните грешки от Димитров не помогнаха, тъй като La Virtuoso увеличи аванса си до 11-7 и отново бившият номер 3 на победител x 3 карта беше твърде късно, за да направи ефект, като Gasquet се увери, че опонентът му спечели само една точка върху всяка.

"Не е свикнал", каза Гаске, за формата. „Беше много трудно първия път, когато го играх. Живея тук от пет седмици. Знам правилата, играя добре, сервирах добре. Ето защо можех да спечеля. "

Четвъртата четвърт беше сравнително академична и Димитров като че ли загуби главата си, играейки победителя си х 3 карти при ретур, докато Гаске уви белите вали. За бившия полуфиналист от Уимбълдън обаче беше добре да се върне на корта.

„Труден месец беше за мен, оставайки вкъщи“, каза той. „Не съм тренирал много, отслабнах доста. Аз просто работя върху играта си, не съм в онзи състезателен режим, който отнема известно време, но реквизит и на Ричард, той играе добре. "