наслаждават

Собственикът Михаил Горячев прави крепчета в кафене Nyam Nyam, 15201 Mason Road, докато Русия играе срещу Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол по телевизията във фонов режим четвъртък, 14 юни 2018 г., в Cypress.

Знак за домашно приготвени руски кнедли е показан в кафене Nyam Nyam, 15201 Mason Road, докато Русия вкарва първия гол срещу Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол по телевизията в кафенето

Знак за домашно приготвени руски кнедли е показан, показан в кафене Nyam Nyam, 15201 Mason Road, докато Русия вкарва първия гол срещу Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол по телевизията в кафенето, собственост на Михаил Горячев, четвъртък, 14 юни 2018 г., в кипарис.

Аят Иляхунов, партньор в ресторант "Алма-Ата", бул. "Bellaire" 9126, говори за това, че група хора ще бъде в ресторанта в четвъртък, 14 юни 2018 г., в Хюстън, за да гледа как Русия играе срещу Саудитска Арабия в

Аят Иляхунов, партньор в ресторант "Алма-Ата", бул. "Bellaire" 9126, говори за това, че група хора ще бъде в ресторанта в четвъртък, 14 юни 2018 г., в Хюстън, за да гледа как Русия играе срещу Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол.

Собствениците Робърт Мовсесян и съпругата му Светлана Галустян разговарят в руския хранителен магазин и ресторант Golden Grain, 5406 Birdwood Road, четвъртък, 14 юни 2018 г., в Хюстън. Тя ще пътува до Сочи и ще присъства на Свят

Собствениците Робърт Мовсесян и съпругата му Светлана Галустян разговарят в руския хранителен магазин и ресторант Golden Grain, 5406 Birdwood Road, четвъртък, 14 юни 2018 г., в Хюстън. Тя ще пътува до Сочи и ще присъства на мач от Световната купа. Те казаха, че много от техните редовни клиенти отиват в Русия, за да видят мачове от Световното първенство.

Собствениците Робърт Мовсесян и съпругата му Светлана Галустян разговарят в руския хранителен магазин и ресторанти Golden Grain, 5406 Birdwood Road, четвъртък, 14 юни 2018 г., в Хюстън. Тя ще пътува до Сочи и ще присъства на Свят

Руският Игор Акинфеев изпълнява удар по време на мача между Русия и Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол през 2018 г. на стадион Лужники на 14 юни 2018 г. в Москва, Русия. (Снимка: Kevin C.

Руският Игор Акинфеев изпълнява удар по време на мача между Русия и Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол през 2018 г. на стадион Лужники на 14 юни 2018 г. в Москва, Русия. (Снимка: Кевин К. Кокс/Гети Имиджис)

Руснаците, живеещи в Хюстън в четвъртък, отпразнуваха зашеметяващата футболна победа на страната си над Саудитска Арабия в първия ден на Световното първенство.

Докато повечето бяха на работа в четвъртък сутринта, кафенето Alma Ata на булевард Bellaire привлече казахи, Руснаци и азербайджанци, за да гледат резултата на руския отбор, който изчезва, е изненадваща победа с 5: 0.

Аят Иляхунов е един от партньорите в кафенето Чайнатаун, кръстено на столицата на Казахстан. Не беше очаквал да се радва на победата на отбора.

„Знаете ли, Русия беше на 70-а позиция в рейтингите, а Саудитска Арабия беше на 67-та.“ Ние просто се надявахме, че ще бъде мъртво жега. И когато руският отбор отбеляза първия гол, ние си помислихме, че това е просто късмет “, каза Иляхунов.

„За второто беше много щастие“, добави той. „И тогава вкараха третата и четвъртата и последната в последната минута на мача! Всички бяха шокирани. Някои момчета дори избягаха от кафенето и забравиха да платят, но след това се върнаха. Това беше много важна игра за Русия и сега основното за отбора е да не се отпуска. Ние вярваме в тях тук, в Америка ”.

Ресторантът на Ilyakhunov's е едно от малкото места в Хюстън с традиционна руска кухня и включва телевизионни футболни мачове.

Според проучването на американската общност на Бюрото за преброяване на населението за 2010-2014 г. руското население на Хюстън е почти 10 000, разпределено в района, но руската общност има силен интерес към футбола, наречен футбол в останалата част на света.

Руският президент Владимир Путин твърди, че футболът и политиката нямат нищо общо помежду си, но Световната купа, която той започна в четвъртък, е много повече от спорт. И победената победа на руския отбор в турнира беше точно това, от което Путин имаше нужда, за да подчертае, че Русия отново е възходяща. Той незабавно се обади на много критикувания треньор лично, за да го поздрави за неочакваната победа.

Станислав Белокопитов е този, който е гледал мача от четвъртък в дома си. Той е от Москва и сега печели MBA в Хюстън. „Преди този мач бях доста песимистичен“, каза той. „Мислех, че треньорът няма да накара играчите да се движат, защото се интересуват само от пари. Тази игра ме убеди, но е трудно да се разбере какво се е случило. Саудитска Арабия всъщност не е силен отбор, така че не знам дали беше добра руска игра или просто слаб противник ".

Белокопитов не е наистина сигурен дали е добре за Русия да проведе Световното първенство. „От една страна е страхотно. Но от друга страна имахме олимпиадата през 2014 г. и беше наистина скъпо. И сега отново изградихме много скъпи стадиони. Може би не е толкова добре за руската икономика ".

На други места в Хюстън Светлана Галустян и Робърт Мовсесян притежават руските хранителни стоки и деликатеси Golden Grain.

По-късно този месец Светлана Галустян ще пътува до Сочи, рускиня, за да гледа мача между Австралия и Перу в Сочи, където живеят нейните деца. Тя и съпругът й Робърт Мовсесян се преместиха от Сочи в Хюстън през 1999 г. „Сега имам две родини, Русия и САЩ“, каза Светлана.

Въпреки че не е истински футболен фен, Светлана реши да отиде на футболния мач и да сподели емоциите си на дълги разстояния със съпруга, който е истински фен. „Приветствам руския отбор“, каза Робърт, тъй като САЩ не спечелиха място на Световното първенство.

И двамата са щастливи, че Русия провежда Мондиала. Светлана и Робърт работят сами в бакалията и бяха на работа в 10 ч. Сутринта в четвъртък, когато започна първият мач. Те планираха да гледат негов запис в четвъртък вечерта.

Те са собственици на хранителните стоки от 17 години и редица редовни клиенти са станали техни приятели. .

Светлана дори е кръстница на сина на едно семейство, което е пазарувало в хранителната стока. Сега това семейство отива в Русия, за да гледа Световното първенство. Други клиенти, които са се преместили в Хюстън от Калининград, са се върнали да посетят родния си град за игрите.

Мачът от четвъртък беше излъчен в кафе Nyam Nyam, ресторант за руска кухня в Cypress. Нямаше много гости, тъй като играта започна рано, когато повечето хора трябваше да бъдат на работа. Но собствениците на кафенето Михаил и Наталия Горячеви са силни футболни фенове. Те излъчват всички мачове и ще показват записи вечер.

„Руснаците са наистина различни в Хюстън. Някой приветства бразилците, някой приветства германците, но има и хора, които искат Русия да спечели “, каза Михаил Горячев. „Винаги гледаме футбол с жена ми и служителите ни, те също са руснаци.“

„Когато гледате мача на живо, имате емоции, които никой не е изпитвал досега“, каза Белокопитов. „Не е същото да гледате записа. Вероятно ще знаете резултата, преди да видите играта. Но Световната купа всъщност не е адаптирана за американците. "

Руснаците, интервюирани в четвъртък, заявиха, че са изправени пред предизвикателство да гледат отбора си поради разликата във времето с нацията си. Но те все още се опитват да се вкоренят в националния си отбор. "