Тенис - След като стигна до полуфинала, Вера Звонарева се завръща в топ 100 за първи път от шест години!

мария

Четвъртфиналният мач между най-носещата Арина Сабаленка и 5-ата поставена Мария Шарапова беше един от най-очакваните на тазгодишното събитие в Шенжен, но за съжаление не можеше да бъде завършен, тъй като Шарапова се оттегли, след като отстъпи 6-1 4-2 до нараняване на лявото бедро за малко под 80 минути. Сабаленка държеше струните на мача в ръцете си, спестявайки седем от осем точки за пробив, за да задържи натиска върху руснака, който се бореше както на първия, така и на втория сервис, за да й подаде четири пъти, преди да реши, че й е достатъчно.

Арина направи възможно най-добрия старт, пробивайки във втория мач след дълбоко завръщане и спасявайки точка за пробив в следващия мач, след като принуди грешка от Шарапова, за да осигури преднината с бум в ас по Т-линията. Мария беше разбита на 15 в шести гейм, а Сабаленка спечели сета, след като спести три точки за пробив в следващия гейм, изравнявайки 6-1 преднина с победител в сервиса.

Шарапова поиска медицински тайм-аут преди началото на втория сет и не искаше да рискува по-голяма контузия, оттегляйки се след шестия гейм, за да изпрати Арина в полуфинала. 34-годишната Вера Звонарева спечели уайлд кард, за да влезе в основното теглене и го използва с двете си ръце, надделявайки Вероника Кудерметова 4-6, 7-5, 6-3 за два часа и 54 минути, за да напредне в последното четири и осигурете мястото в топ 100 в понеделник за първи път от януари 2013 г.! Имаше 24 точки за пробив за грайфери и по-опитната рускиня спечели пет брейка, спестявайки седем от 10 шанса, които даде на квалификант, за да премине първи финалната линия.

След ранни почивки, които си размениха, Кудерметова си осигури още една в перфектния момент при 5-4, за да вкара името си в таблото. Звонарева продължи да настоява и тя се наложи в сет номер две с две късни пробиви, задържайки на 30 в 12-ия гейм, за да изравни резултата и да набере скоростта, която я носеше в сервисните игри в решаващия.

Вероника не можа да произведе подобни номера и тя загуби сервис в пети гейм, сервирайки, за да остане в мача при 3-5. Тази девета игра се оказа най-дългата в мача и Вера имаше не по-малко от седем мачови точки, преобразувайки последната, за да завърши триумфа и да остане на курс за първата титла от Баку през 2011 г.! Четвъртфинални резултати: